Jezioro Tarnobrzeskie pozostanie Jeziorem Tarnobrzeskim

Zastępca Dyrektora Departamentu Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji kilka dni temu przysłał do tarnobrzeskiego magistratu informację dot. pozytywnej opinii wniosku o ustalenie nazwy Jezioro Tarnobrzeskie.

– Dzięki przyjęciu nazwy Jezioro Tarnobrzeskie będziemy mogli promować akwen jako nasz, tarnobrzeski, a nie machowski. Turystom z pewnością łatwiej będzie odnaleźć na mapie Tarnobrzeg niż Machów. Dla nas będzie to okazja do lepszej i atrakcyjniejszej promocji naszego miasta. Dodatkowo słowo „jezioro” po prostu lepiej brzmi i lepiej się kojarzy niż zalew. Pomimo, że niektórzy spierają się, że nasz akwen nie jest naturalnym jeziorem, to jednak Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych zaopiniowała pozytywnie ustalenie tej nazwy – mówi Prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz.

W piśmie od Ministra czytamy, że „Komisja Nazw Miejscowości i Obiektów Fizjograficznych rozpatrzyła wniosek i zaopiniowała pozytywnie ustalenie nazwy Jezioro Tarnobrzeskie. Przedmiotowa zmiana znajdzie się w projekcie rozporządzenia Ministra AiC z terminem wejścia w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.”

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
intel
10 lat temu

Brawo Prezydent,brawo Tarnobrzeg!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content