Ojciec postrzelił syna z wiatrówki

43-letni mężczyzna sprzątając garaż, oddał strzał z wiatrówki, raniąc swojego syna. 12-latek został postrzelony w głowę, zaraz po zdarzeniu trafił do szpitala. Do wypadku doszło w piątek w gminie Baranów Sandomierski.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 43-letni mieszkaniec gminy Baranów Sandomierski sprzątając garaż, oddał strzał z wiatrówki. W tym czasie na podwórku były jego dzieci, 12-letni syn znalazł się na linii strzału.

Śrut z wiatrówki trafił dziecko w głowę, chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł zabieg chirurgiczny. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. To drugi przypadek, gdzie ofiarą nieostrożnego posługiwania się wiatrówką, staje się dziecko.

Policjanci zabezpieczyli wiatrówkę z celownikiem optycznym, z której strzelał mężczyzna. Trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Policja apeluje o rozsądek podczas posługiwania się wiatrówkami. Pamiętajmy, że są one bronią, i chociaż nie jest wymagane pozwolenie na ich posiadanie, można nimi zrobić krzywdę zarówno ludziom, jak i zwierzętom. A takie działanie skutkuje odpowiedzialnością karną.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content