Nowy dzwon w łoniowskim kościele (fotoreportaż oraz video)

Poświęcenie nowego dzwonu w kościele p.w. św. Mikołaja Biskupa w Łoniowie odbyło się w niedzielę 13 maja w rocznicę objawień fatimskich i zamachu na Ojca Św. Jana Pawła II. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św., której przewodniczył biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz.

Nowy dzwon otrzymał imię bł. Jana Pawła II. W czasie mszy św. zostało poświęconych także 7 witraży, które zostały zamontowane w nowo wstawionych oknach kościoła. Widnieją na nich postacie : św. Mikołaja, św. Krzysztofa, bł. Jana Pawła II, prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Antoniego Tworka dawnego proboszcza parafii.

Zakup nowego dzwonu podyktowany był uszkodzeniem starego, jednego z trzech jakie wisiały na kościelnej wieży. Wymiana dzwonu była możliwa dzięki hojności parafian, którzy na ten cel dawali pieniężne ofiary.

Przy okazji wymiany dzwonu odrestaurowano pozostałe dwa zabytkowe. Jak powiedział proboszcz parafii ks. kanonik Stanisław Zaręba: „Niech pięknie nam dzwonią następne wieki, ważne jednak by nie musiały dzwonić w takich chwilach jak choćby początek II wojny światowej, którą pamiętają i o której musiały obwieszczać”.

tekst&foto&video: Piotr Chmiel

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
XMan
10 lat temu

przysiągłbym, że to Wilkowyje a nie łoniów!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content