Piłkarki nożne z Woli Baranowskiej najlepsze w województwie

Drużyna gimnazjalistek z Woli Baranowskiej zwyciężyły w turnieju finałowym województwa podkarpackiego 14 edycji Coca-Cola Cup. Podopieczne trenera Marcina Babuli wygrały wszystkie spotkania i awansowały do krajowych rozgrywek półfinałowych.

W kategorii chłopców awans wywalczyła drużyna rzeszowskiego Gimnazjum nr 7.

Piłkarki nożne z Woli Baranowskiej w rozgrywkach grupowych zajęły pierwsze miejsce pokonując drużynę z Pustkowa 2:1 i Rakowa 1:0. W półfinale gimnazjalistki zwyciężyły drużynę z Miejsca Piastowego 3:2, w finale zaś nie dały szans zespołowi z Kamienia wygrywając 2:0.

Zwycięska drużyna w składzie: Joanna Kobyra, Aneta Barszcz, Kamila Furdyna, Izabela Piękoś, Natalia Stępień, Alicja Marek, Izabela Surowiec, Maria Lewicka, Natalia Szypuła awansowała do półfinału krajowego, gdzie zmierzy się z mistrzyniami z województw: małopolskiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Drużyny rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”.

Wyjazd na półfinały, które odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim wspiera finansowo Miasto i Gmina Baranów Sandomierski.

– Cieszymy się, że dziewczęta tak dobrze wypadły podczas tegorocznej edycji turnieju – zaznacza Jacek Hynowski Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. – Patrząc na sportowe wyniki młodych ludzi warto wspierać ich dążenia do sukcesu. Dziś gorąco kibicujemy dziewczętom z gimnazjum i życzymy im wielu wygranych meczy – dodaje.

Mecz o awans do finału krajowego zostanie rozegrany w dniach 26-27 maja na Stadionie Miejskim w Sulejówku.

*******

Pierwszy turniej Coca-Cola Cup został zorganizowany w 1999 roku. W nagrodę zwycięzcy rozgrywek pojechali na piłkarską wycieczkę do Włoch. Główną nagrodą tegorocznej edycji są bilety na UEFA-EURO 2012. Zdobywcy pierwszych miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców obejrzą mecz ćwierćfinałowy, który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

foto&info: Magdalena Pruś

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content