19.05 (sobota) Europejska Noc Muzeów – sprawdź ofertę

Europejska Noc Muzeów obchodzona będzie w sobotę 19 maja. Poniżej prezentujemy oferty przygotowane na tę okoliczność przez pobliskie muzea. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.


TARNOBRZEG

Muzeum zaprasza wszystkich w sobotę, 19 maja b.r. na Europejską Noc Muzeów, która w tym roku będzie miała miejsce w dawnym spichlerzu przy ul. Pawłowskiego 14. Poprzedzi ją otwarcie nowej, wielkiej wystawy etnograficznej „W czasach Jana Słomki”. Ta bardzo bogata, interesująca ekspozycja przygotowana w oparciu o eksponaty ze zbiorów Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie i Muzeum Historycznego m.Tarnobrzega prezentuje przedmioty i wnętrza w jakich żyli ludzie opisywani w „Pamiętnikach włościanina”, przybliża klimat tamtych odległych już czasów. Kuratorem wystawy jest Bożena Staszczak.

Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów od godz.18 do godz.23.

SANDOMIERZ

-Biuro Wystaw Artystycznych

wystawa „Polski Plakat Polityczny”

Zapraszamy w godzinach od 18.00 do 22:30


Muzeum Diecezjalne – Dom Długosza

Powrót z konserwacji renesansowego obrazu z XVI w. „Matka Boska Bolesna z Aniołami” namalowanego w mistrzowski i unikalny pod względem artystycznym i technologicznym sposób. Przedstawienie nawiązuje do najlepszych renesansowych wzorów Michała Anioła i Leonarda da Vinci. Obraz pochodzi z dawnego klasztoru Sióstr Benedyktynek w Sandomierzu.

Zapraszamy w godzinach od 18:00 do 22:00 (ostatnie wejście)


– PTTK Odział w Sandomierzu

„Zwiedzanie Sandomierza nocą” – spotkanie z przewodnikiem przy wieży ratuszowej w dniu 19 maja 2012 r., o godz. 20:00. W programie między innymi podziwianie miasta z Bramy Opatowskiej, zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego, spacer po Starym Mieście.


BARANÓW SANDOMIERSKI

Od godz.21 rozpocznie się nocne zwiedzanie zamku, o godz.22 organizatorzy zaplanowali koncert organowy w wykonaniu Mariusza Rysia. Zwiedzanie zakończy się o godz.23.

STALOWA WOLA

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem „Stalowa Wola – perła modernizmu”. Oprócz zwiedzania wystaw będzie można m.in. wybrać się na wycieczkę DesignBUSEM, wysłuchać dwóch koncertów, obejrzeć archiwalne filmy. A wszystko to w sobotę, 19 maja w godzinach 18.00-24.00.

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, ul. Sandomierska 1

w programie:

– Koncerty na dziedzińcu Muzeum

*Julia Marcell /godz. 20:30/

*Edyta Geppert /godz. 22:00/

– Wystawy/godz.18-24/

*Co ty pleciesz? Plecionka w przedmiotach użytkowych, sztuce i architekturze

*FIGURY. Rzeźby z wikliny Stanisława Dziubaka

*Czas etno. Wzory w tradycyjnej plecionce

*Z dziejów regionu nadsańskiego

*Galeria przez Dotyk (dziedziniec Muzeum)

Hala ekspozycyjna przy Zespole Szkół nr 1, ul. Hutnicza 17

w programie:

*DesignBUS /godz.18:30-20:30/

Początek trasy: COP dla przyszłości, ul. Hutnicza 17/ Koniec trasy: Muzeum Regionalne, ul. Sandomierska 1

*Wycieczka pod hasłem W przestrzeni designerskiej Stalowej Woli. Prezentacja najciekawszych przykładów modernizmu z czasów narodzin Stalowej Woli (obowiązuje wcześniejsza rezerwacja).

Wystawy/godz.18-24/

*COP dla przyszłości. Ludzie – przemysł – architektura

*Ptaki morskie i krain lodowych – GALERIA WARSZTAT

*Poczuj sztukę – interaktywna ekspozycja

*Projekcje filmów archiwalnych o historii Stalowej Woli /godz.18-24/

*Kiermasz książek o COP-ie i Stalowej Woli /godz.18-22/

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kwinto
11 lat temu

Tbg, i baranowo- sandomierska pieprzówka mogą gablotę wyszorować Stalówce ze swoją pożal się Boże ofertą. Kiedy w końcu te tarnobrzeskie mamuty udające szlachciurów przestaną ludzi katować tą wiochą. Może jaśnie panujący powinien pomyśleć o przewietrzeniu spichlerza bo jak nie Korda to mono-deklamacja dla słuchaczek radyja maryja. Słomkę to pan dyrektor może wciskać wycieczkom szkolnym do kubków z macka w nadziei, że wypiją. Przypominam, że mamy XXI w. i gomółkowskie akademie z publicznym odczytem mogą podniecać co najwyżej samego czytającego.

Tomek
11 lat temu

A cóż to Stalowa robi nadzwyczajnego ? Wystawa pożal się Boże współczesnego designu i wyroby wikliniarskie ? To jest muzeum ? A tak w ogóle – to co według ciebie muzeum ma robić ? Zanim cokolwiek wystukasz na klawiaturze, dowiedz się do czego ta instytucja jest ustawowo powołana. Na pewno nie do robienia fajerwerków dla frustrata, który cokolwiek ktoś zrobi w Tarnobrzegu, Baranowie czy Sandomierzu uważa, że jest i tak złe. Ważne że w Stalowej jest cacy !

Kwinto
11 lat temu

Jak mają czytać książkę na głos to lepiej niech nic nie robią.

Kwinto
11 lat temu

Tomcio
Nie irytuj się chłopie bo nie będziesz miał siły dresiku na mecz siareczki włożyć.
Na twój słomkowy rozum muzeum powinno być martwe jak grobowiec Tutenhamona.
Otóż postaraj się zrozumieć, że Noc Muzeów wymyślono po to by raz w roku promować nudne, świecące pustakami jak belgijskie parafie placówki. Jedni mają pomysł na autopromocję a drudzy nie bo jak inaczej nazwać tarnobrzeską sesję dla pacjentów geriatryka albo sandomierskie tourne Maryji zawsze dziewicy nie wspominając już o recitalu kościelnego organisty w Baranowie.
Zechciej łaskawco prześledzić stalowowolski program z ostatnich trzech lat a może gały same ci się otworzą i przestaniesz epatować kastracyjnymi ripostami.
Panjał czy mam jeszcze raz napisać to samo drukowanymi LITERAMI !

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content