3 pijanych kierowców i 5 wypadków – policyjny bilans weekendu

Podczas minionego weekendu na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci odnotowali jeden wypadek, w którym ranny został 72-letni rowerzysta. Zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców oraz odnotowali cztery kolizje drogowe.

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 3 osoby, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, że wcześniej piły alkohol. Wśród nietrzeźwych kierowców było dwóch kierujących samochodami i jeden rowerzysta.

W piątek po godzinie 21, funkcjonariusze wezwani zostali na miejsce wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 20-letni kierowca hondy civic przejeżdżając przez m. Stale w gminie Grębów, potrącił jadącego z naprzeciwka 72-letniego rowerzystę, który nagle rozpoczął manewr skrętu w lewo, zajeżdżając drogę pojazdowi. Kierowca hondy nie zdążył wyprowadzić pojazdu i uderzył w bok zaparkowanego na poboczu opla corsy. W wypadku ranny został rowerzysta. 72-letni mężczyzna trafił do szpitala. Przebywa on pod opieką lekarską. Od kierującego rowerem pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. 20-letni kierowca hondy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policja prowadzi dalsze czynności wyjaśniające zdarzenie.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki Audi. 45 – letni kierowca był pijany. Zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 9 w Nowej Dębie. Badanie wykazało u niego 1, 44 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 0,9 promila wykazało urządzenie w organizmie kierowcy Forda Mondeo. 35-letni mężczyzna został zatrzymany na drodze krajowej 77 w miejscowości Gorzyce.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie też 21 – letni rowerzysta. Został on zatrzymany przez policjantów w sobotę, po północy na ul. Niepodległości w Tarnobrzegu. Alkomat wykazał u niego 0,68 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy poniosą odpowiedzialność karną za przestępstwo.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x