01.06 (piątek) Radiowa „Trójka” posadzi swoje drzewko w Sandomierzu

Z okazji jubileuszu 30-lecia listy przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, w trzydziestu miastach w Polsce posadzone zostaną jubileuszowe drzewka związane z listą przebojów.

Sandomierz również znalazł się w gronie wyróżnionych miast. Drzewko o nazwie Kayah „Supermenka” posadzone zostanie 1 czerwca br., o godzinie 12:00 na Placu Poniatowskiego.

Pod koniec kwietnia Program 3 Polskiego Radia posadził w Warszawie prawie 30-letni klon na cześć sztandarowej, trójkowej audycji – teraz przyszła pora na kolejne miasta.

Od soboty 19 maja, w 30 miastach i miejscowościach na terenie całej Polski, w prestiżowych miejscach: na rynkach głównych, w parkach miejskich, skwerach, przy muzeach i na bulwarach, lokalne społeczności posadzą drzewka, którym radiowa Trójka nadała imiona piosenek. Piosenek szczególnych, bo pochodzących z „Listy Przebojów Programu 3”.

Najwcześniej, w sobotę 19 maja na Rynku w Augustowie, wkopany został klon o imieniu „Bossanowa z Augustowa”. Tego samego dnia swoje drzewka zasadzili także Karlino („Ale jestem”), Tczew („Parada wspomnień”) i Piła („Piłem w Spale, spałem w Pile”).

Kolejne drzewka zasadzone będą w całej Polsce sukcesywnie do 2 czerwca. W ten sposób powstanie szczególna lista przebojów na mapie Polski. Do akcji włączyło się 30 miast, które będą uroczyście sadzić wybrane drzewko: buk, lipę lub klon. Każde drzewo będzie wyposażone również w tabliczkę ze swoją nazwą, stanowiącą jednocześnie tytuł piosenki przeboju wraz z jego wykonawcą.

30 drzew-piosenek na 30-lecie „Listy Przebojów” to część proekologicznej akcji „PioSęki, czyli drzewa przebojów”, podczas której bezpłatnie rozdano 50 tysięcy sadzonek czterech rodzajów drzew.

foto&info: UM Sandomierz, Polskie Radio

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tinky Winky
10 lat temu

Łał
Niesamowite wydarzenie !!!
Porównywalne rangą tylko do poświecenia kratki ściekowej w Zawichoście.

TM
10 lat temu

Radiowa „trójka” to dobra stacja. Takie drzewko to jakieś wyróżnienie dla Sandomierza

S
10 lat temu

Mann podobno będzie kopał dołek pod drzewo 😀

O tej porze roku drzew się nie sadzi, może się nie przyjąć i uschnie 🙁

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content