148 osób pobiegło w Baranowie w ramach akcji „Polska Biega”

Po raz 8. odbyła się ogólnopolska akcja skierowana do miłośników aktywnego wypoczynku. W dniach 18 – 20 maja zwolennicy biegania pokonywali kilu kilometrowe trasy wytyczone w ponad 600 miastach i miasteczkach w całej Polsce. W Baranowie Sandomierskim w ramach akcji „Polska Biega” wystartowało aż 148 osób.

Mali i duzi, starsi i młodsi, studenci i uczniowie, pracujący i emeryci – kto gotów ten do biegu, start! Żeby wziąć udział w akcji nie trzeba przechodzić żadnych rozmów kwalifikacyjnych, zdawać egzaminów czy stawać przed specjalną komisją. Tu liczą się tylko chęci i dobre samopoczucie.

W myśl starej i sprawdzonej zasady „ruch to zdrowie” od 2004 roku Gazeta Wyborcza poprzez organizację akcji „Polska biega” zachęca wszystkich do wspólnego biegu, a tym samym do aktywnego spędzania czasu. Biegi, które organizowane są podczas majowych weekendów nie odbyłyby się gdyby nie pomoc i zaangażowanie koordynatorów.

W Baranowie Sandomierskim za całą logistyczno-organizacyjną część odpowiada Ryszard Jarzębski.

– Kilka lat temu przeczytałem o akcji i pomyślałem wówczas dlaczego takiego biegu nie przeprowadzić w naszej gminie. Do swojego pomysłu przekonałem wiele osób i instytucji z Urzędem Miasta i Gminy Baranów Sandomierski na czele – opowiada Ryszard Jarzębski.

Jak wspomina koordynator początki akcji nie były łatwe, jednak z jego obserwacji wynika, że liczba chętnych biorących udział w biegu wciąż rośnie.

– Ludzie potrzebują ruchu, aktywności, nie można cały czas siedzieć przed komputerem czy telewizorem trzeba robić coś dla siebie, dla własnego zdrowia. Coraz więcej osób ma tego świadomość, dlatego chętnie uprawia różne sporty i uczestniczy w tego typu akcjach sportowych – mówi.

Jak zawsze w przygotowanie biegu włączył się również baranowski magistrat.
– W naszej gminie sport zajmuje ważne miejsce. Inwestujemy w rozwój infrastruktury turystyczno-sportowej, by nasi mieszkańcy mieli dogodne miejsca do prowadzenia aktywnego wypoczynku – zaznacza Jacek Hynowski Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

– Cieszę się, że tak wiele osób chętnie uczestniczy w imprezach sportowych organizowanych na terenie gminy i nie tylko. Utwierdza nas to w przekonaniu, że idea rozwoju sportu jest słuszna i zmierza we właściwym kierunku – dodaje.

Tegoroczna trasa akcji „Polska biega” swój początek miała przy Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, dalej uczestnicy kierowali się w stronę remizy strażackiej, ulicy Piaski, kościoła, ulicy Wenecja, a następnie po obiegnięciu kompleksu boisk sportowych 148 uczestników zakończyło bieg na mecie usytuowanej przy ZSiP.

Jako pierwszy na metę przybiegł Mateusz Wdowiak, tuż za nim Michał Jańczy z ZSiP w Baranowie Sandomierskim, natomiast jako trzeci linię zwycięstwa przekroczył Dawid Rusin z Zespołu Szkół w Skopaniu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Nagrody w imieniu organizatorów wręczyli: Bronisław Jurkowski sekretarz gminy oraz Alina Lis dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim.

Nad bezpieczeństwem uczestników 8. edycji akcji „Polska biega” czuwali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, jednostki w Baranowie Sandomierskim, a także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skopaniu.

tekst&foto:MZ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content