Tarnobrzeg: Olimpijska rywalizacja szkół podstawowych (zdjęcia)

Przez trzy dni uczniowie z jedenastu szkół podstawowych rywalizowali w zawodach sportowych w ramach XIV MIEJSKIEJ OLIMPIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY W TARNOBRZEGU.

Po uroczystym rozpoczęciu, które odbyło się we wtorek, 29 maja w Tarnobrzeskim Domu Kultury młodzi sportowcy przenieśli się na tereny Orlika i sal gimnastycznych SP 3. Tam rywalizowali w zawodach lekkoatletycznych, grali w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną. Wzięli także udział w zawodach pływackich, konkursie informatycznym oraz
plastycznym.

Rywalizacja przebiegła w duchu fair play, a do walki o zwycięstwo, zgodnie z zasadami dobrego kibicowania, zagrzewali zawodników ich szkolni koledzy.

Po zakończeniu wszystkich zmagań okazało się, że najwyższe miejsce na podium przypadło, Szkole Podstawowej nr 3. Na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 10, a na trzecim – SP 9. Sukcesu uczniów oczywiście nie byłoby bez wkładu i zaangażowania wspaniałych nauczycieli wychowania fizycznego.

W czasie uroczystego zakończenia zmagań, które odbyło się w czwartek, 31 czerwca wręczono puchary oraz pamiątkowych dyplomów. Zorganizowanie kolejnej, 15. olimpiady przypadło Szkole Podstawowej nr 4 i to właśnie jej przedstawiciele z rąk pani Dyrektor Anety Martyniuk odebrali olimpijską flagę.

foto&info: Sabina Olszewska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x