Uczniowie z „Małego Księcia” poznawali zasady demokracji „u źródła”

Uczniowie klasy pierwszej Społecznego L.O. im. Małego Księcia: Paulina Sadowska i Michał Stępień uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach projektu „Szkoła demokracji – XVIII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży”. Warsztaty odbyły się w dniach 31 maja-1 czerwca.

1 maja odbyły się warsztaty grupowe, podczas których uczestnicy dowiedzieli się wielu cennych i praktycznych informacji. Zdobyte doświadczenia będą mogli wykorzystać w przyszłości. Do wyboru było 6 tematów. Nasza grupa wybrała temat drugi „Lider i media”. Warsztaty pozwalały na zapoznanie się z tym jak skutecznie rozmawiać z dziennikarzami,
w jaki sposób zainteresować go liderską aktywnością, jak przygotowywać komunikaty dla mediów, jak pozyskiwać patronaty medialne oraz jak organizować konferencje prasowe. Po zajęciach w grupach był czas na posiłek, a następnie grupa z Podkarpacia zwiedzała stolicę nocą.

1 czerwca był dniem pełnym wrażeń. Wszyscy uczestnicy konkursu udali się z wizytą do Sejmu RP. Po spotkaniu z partiami politycznymi przyszedł czas na posiedzenie. Młode posłanki i posłowie z całej Polski wnosili poprawki do uchwały w sprawie demokracji w szkołach i jak prawdziwi politycy głosowali za uchwaleniem, lub odrzuceniem zgłaszanych poprawek.

– Wyjazd ten obfitował w wiele wrażeń oraz dawał możliwość do integracji, przede wszystkim obrady w sejmie były doskonałą lekcją prawdziwej demokracji – wspominają uczestnicy.

tekst&foto: Paulina Sadowska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content