Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc: Złoto i srebro zawodników tarnobrzeskiej „Integracji”

Dawid Staszuk wychowanek tarnobrzeskiego klubu Integracja został Mistrzem Polski  w wyciskaniu sztangi leżąc podczas Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Juniorów do lat 20.  Srebro i tytuł wicemistrzyni Polski „wycisnęła” Katarzyna Noga reprezentująca Integrację podczas MP Juniorek do lat 23.

Dawid Staszuk w kategorii wagowej do 105 kg uzyskał wynik 202,5 kg poprawiając swój rekord życiowy o 7,5 kg.
Warto dodać że tarnobrzeżanin zaliczył wszystkie 3 podejścia (I – 192,5 kg; II – 200 kg; III 202,5 kg).

Dawid jest uczniem Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 1 w Tarnobrzegu. Na co dzień trenuje w Tarnobrzegu – Słownia MOSiR Tarnobrzeg. Sporty siłowe uprawia od ponad 3 lat. Dwukrotnie zdobywał w poprzednich latach 2 miejsce w swojej kategorii wagowej (Giżycko 2010; Knurów 2011)

Równie wspaniale spisały się Małgorzata Noga i Monika Reczek podczas rozegranych w Warszawie Mistrzostw Polski Juniorek do lat 23. W kategorii wagowej do 84 kg – srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski zdobyła Małgorzata Noga uzyskując wynik 70 kg. W kategorii do 63 kg wysokie 4 miejsce uzyskała Monika Reczek z wynikiem 50 kg.

– Cieszymy się z sukcesów naszej tarnobrzeskiej młodzieży, szczególnie cieszy złoty medal uzyskany przez Dawida, cieszą oczywiście i wyniki naszych wspaniałych dziewcząt dla których był to debiut w tak ważnej imprezie i doborowej stawce zawodniczek” – powiedział Marek Koczyjan, wiceprezes „INTEGRACJI” Tarnobrzeg.

foto&info: Sławomir Wiatrowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content