TSM: „Lokalna telewizja powinna być rzetelna, bezstronna i profesjonalna”

KOMUNIKAT TARNOBRZESKIEJ SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ W TARNOBRZEGU, W SPRAWIE ZAPRZESTANIA NADAWANIA W TELEWIZJI KABLOWEJ SYGNAŁU MIEJSKIEJ TELEWIZJI TARNOBRZEG

W związku z oświadczeniami zarządu MTvT oraz prezydenta miasta w przedmiotowej sprawie, czujemy się w obowiązku poinformować naszych mieszkańców o faktycznych powodach zaprzestania nadawania sygnału MTvT w sieci kablowej TSM.

W całym postępowaniu MTvT, zwraca uwagę beztroska z jaką telewizja podeszła do sprawy swoich przenosin. Najpierw wypowiedziała umowę wynajmu dotychczasowego lokalu, a potem na oślep rozpoczęła poszukiwania nowego, nie uwzględniając przy tym ograniczeń technicznych, jakie może nieść ze sobą taka decyzja. To zadziwiający brak profesjonalizmu, który teraz próbuje się ukryć szukając winnego w TSM.

Zarząd MTvT wypowiedział z dniem 31.05 br. Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu umowę najmu lokalu przy ul. Sienkiewicza 61 oraz umowę na świadczenie usług telewizji kablowej w tym budynku.

Prezes MTVT jako nową lokalizację siedziby MTvT wskazała budynek przy ul. Wyspiańskiego 12 gdzie TSM nie posiada swojej sieci teletechnicznej. Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu wykazała daleko posuniętą dobrą wolę i zgodnie z pismem MTvT z dn. 20.03 br., rozważyła możliwość oraz podjęła działania celem wykonania infrastruktury teletechnicznej niezbędnej do nadawania sygnału MTvT z budynku przy ul. Wyspiańskiego 12. Pragniemy zaznaczyć, że doprowadzenie takiej infrastruktury wymaga czasu oraz zastosowania wymaganych prawem procedur (m.in. wykonania projektu oraz uzyskania pozwolenia na budowę). W kolejnym piśmie z 20.04 br. MTvT wskazała niespodziewanie budynek dawnego internatu LO, przy ul. Kościuszki 30 jako swoją kolejną siedzibę i poprosiła o wykonanie łącza światłowodowego i podłączenie telewizji kablowej. Również w tej lokalizacji TSM nie posiada łącza światłowodowego umożliwiającego transmisję sygnału MTvT do stacji czołowej TVK. O tym fakcie dwukrotnie informowaliśmy zarząd MTvT. Z uwagi na konfigurację sieci stacji czołowej, serwerowni oraz sieci przesyłowej dostarczenie sygnału MTvT z lokalizacji przy ul. Kościuszki 30 do stacji czołowej będzie możliwe poprzez łącze światłowodowe z budynku przy ul. Kościuszki 30 po jego wykonaniu. Dnia 31.05.2012 r. Miejska Telewizja Tarnobrzeg zaprzestała dostarczać sygnał do stacji czołowej TSM.

W odpowiedzi na zarzuty prezydenta Mastalerza informujemy, że w swoich działaniach zarząd TSM zawsze kierował się dobrem swoich członków oraz gospodarnym wydawaniem środków finansowych.

Tak też było zarówno w przypadku budowy bloku socjalnego, jak i inwestycji firmy „Lotos”. To mieszkańcy zobowiązali nas do interwencji w ich imieniu. Zdając sobie sprawę, jak potrzebne są w naszym mieście lokale socjalne, zarząd TSM zaproponował miastu inną lokalizację bloków socjalnych. Nasza propozycja pozostała jednak bez odpowiedzi.

Podobnie, w przypadku inwestycji firmy „Lotos” zostaliśmy zobowiązani do zminimalizowania uciążliwości jakie stacja paliw powodować będzie dla mieszkańców (o czym najwyraźniej zapomniał prezydent Mastalerz negocjując tzw. offset). Dzięki naszym działaniom, inwestor zaakceptował wszystkie rozwiązania postulowane przez mieszkańców i wkrótce podpisany zostanie akt notarialny pomiędzy TSM a firmą „Lotos”.

Zarząd TSM w swoich działaniach zawsze kieruje się dobrem swoich mieszkańców. Wyrażamy ubolewanie, że podobnymi motywami nie kieruje się pan Mastalerz. Niestety, po raz kolejny próbuje zrzucić na TSM winę za niepowodzenia własne i podległych mu spółek – jak to już miało miejsce chociażby w sprawie budowy chodnika przy ul. Konfederacji Dzikowskiej, gdzie prezydent mijał się z prawdą.

Pragniemy jednocześnie podkreślić, że Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tarnobrzegu zdaje sobie sprawę, że w blisko 50 tys. mieście powinna funkcjonować telewizja lokalna. Jednak powinna to być telewizja, która będzie blisko codziennych spraw mieszkańców i o tych sprawach będzie mówić w sposób rzetelny, bezstronny i profesjonalny.

źródło: TSM

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
10 lat temu

„Jednak powinna to być telewizja, która będzie blisko codziennych spraw mieszkańców i o tych sprawach będzie mówić w sposób rzetelny, bezstronny i profesjonalny.”

Dopóki pan Mastalerz będzie finansował swoją telewizje to o rzetelności i bezstronności można zapomnieć.

koszszyk
10 lat temu

widać prezes TSM zapomniał jak wyglądała telewizja kiedy kierował nią pan WL. prawda o MTVT jest taka,każdy prezydent będzie ją wykorzystywał do swoich celów. różnica pomiędzy tym co było jest taka, że obecnie gośćmi programu był i Wąsik, i Gospodarczyk, Lubas, Dziubiński

CZORT
10 lat temu

KAŻDE MEDIA W RĘKACH POLITYKÓW BĘDĄ SŁUŻYĆ PRZEDŁUŻENIU KADENCJI LUB POZYSKANIA WYBORCÓW I KROPKA. A ŻE PRZY OKAZJI POKAŻĄ JAKIŚ MATERIAŁ ZE SZKOŁY, PRZEDSZKOLA CZY INNEJ IMPREZY TO TYLKO DLA MYDLENIA OCZU.

TAKIE MEDIA ZAWSZE ŚMIERDZĄ. NAWET NIE WIEM CZY RELACJE SPORTOWE NIE SĄ POLITYCZNE…

ostatni sprawiedliwy
10 lat temu

ZGADZAM SIĘ W PEŁNI Z POWYŻSZYMI KOMENTARZAMI, TELEWIZJA LOKALNA ZAWSZE BYŁA I BĘDZIE TUBĄ POLITYCZNĄ!!!! A PAN LUBAS CHYBA ZAPOMNIAŁ, ŻE JEST PREZESEM SPÓŁDZIELNI TSM I POWINIEN DZIAŁAĆ NA RZECZ JEJ CZŁONKÓW BOWIEM TO Z ICH PIENIĘDZY OTRZYMUJE PENSJĘ (NIECO WYŻSZĄ OD PENSJI PREZYDENTA MIASTA). A JEGO WYBORCY NA FUNKCJĘ RADNEGO ZAWSZE MOGĄ USUNĄĆ MTVT Z LISTY KANAŁÓW!!!!!

ALE WSZYSTKO TO NIE WAŻNE, BO LUBAS DOSKONALE WIE, ŻE LUDZIE NIE CHODZĄ NA ZEBRANIA CZŁONKOWSKIE, A TYM SAMY ON JEST PANEM NA WŁOŚCIACH I MOŻE ROBIĆ CO CHCE!!@!!

rozum
10 lat temu

Chyba coś tu nie tak jeśli prezesina spółdzielni mieszkaniowej zarządzający kilkoma blokami i trawnikami zarabia więcej od prezydenta miasta. Teraz już wiem dlaczego brakuje pieniędzy na nowe osiedlowe parkingi. Podejrzewam, że kilka osób obok prezesa również pobiera niezłe pensyjki z naszego czynszu. Jest na to tylko jedna rada – WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA, znajomy w innym mieście należy do takowej i śmieje się z nas, że płacimy na spóldzielnie…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content