17.06 (niedziela) Koncert Run Way Sound w Sandomierzu, godz.16

W ramach „Muzyki na Starówce”, Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury zapraszają na koncert zespołu Run Way Sound feat Nowe Brzmienie, który odbędzie się 17 czerwca br., o godz. 16.00, na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu.

Run Way Sound to projekt powstały w 2007 roku w Tarnobrzegu z inicjatywy dwóch selektorów: Michała “Klintona” Klimka oraz Tomasza “Young Pięty”. Pod koniec 2011 roku do projektu dochodzą: Damian “Uncle D” Wojciechowski (ex Mo Fire Soundsystem, laureat ogólnopolskiego konkursu “Hip hop o Katyniu” – “nawijacz” i założyciel tarnobrzeskiej formacji Rapadub, ściśle współpracujący z Nowym Brzmieniem) Tomek “Yasny” Sałata (ex gitarzysta i wokalista zespołu Dusza, ex Mo Fire Soundsystem, obecnie lider i kompozytor w Rapadub), Mateusz “Senior Mata” Pięta (ex Substancje Smoliste Crew) oraz Michał “Sol Jah” Maćkowski.

Całość ich twórczości opiewa muzykę reggae, raggamuffin, dub, dancehall, ska, latino, hip-hop, opartą na liryce dotykającej zarówno radości z życia, tańca, śpiewu, ale nie zapominającej o problemach społecznych, patriotyźmie czy też miłości. W konsekwencji wielu roszad personalnych oraz nowych elementów pasji projekt rozszerzył horyzont muzyczny do schematu 5. wokalistów oraz didżeja-selectora. Supportowali i dzielili jedną scenę z takimi wykonawcami jak: Junior Stress, Jamal, Bob One, Silesian Sound System, Jam Vibez, Grubson, Metrowy, Al-Fatnujah, Alicetea, Marika, Bas Tajpan, Abradab, Gutek, Tallib, Raggafaya, Pan Duże Pe, DJ Feel X, Vavamuffin czy Revolda Soundsystem z Krakowa.

Studio wokalne Nowe Brzmienie powstało z inicjatywy Bożeny Mazur, w 2008 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Bożena Mazur, swobodnie poruszająca się w takich stylach jak soul-rock-blues–jazz, wokalistka takich formacji jak Uszy Duszy, Hokus, obecnie Los Agentos, studentka wydziału wokalistyki jazzowej w Katowicach (dostała się do etapu domów jurorskich ostatniej edycji programu X-Factor) pracuje nieprzerwanie kształtując warsztat wokalny swoich wychowanków w różnych grupach wiekowych.

Jej podopieczne mogą pochwalić się wieloma sukcesami – Marta Lis to laureatka Grand Prix w 2011 roku na festiwalu Nowa Piosenka w Starym Krakowie, 1. miejsca na Konkursie Piosenki Angielskiej w Tarnobrzegu oraz Grand Prix na Międzywojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Baranowie Sandomierskim; Agnieszka Serwan zajęła 3. miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Talenty” w Opatowie w 2011 roku, obie uczestniczki wzięły udział w ostatniej edycji programu X–Factor. Na scenie można będzie zobaczyć także Ewelinę Kurkurkę (ukończony I stopień szkoły muzycznej – obecnie wokalistkę tarnobrzeskiej formacji Exsilium).

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content