Nielegalne środki ochrony roślin trafiły do sandomierskich plantatorów

40-letni mieszaniec powiatu sandomierskiego sprzedawał sandomierskim plantatorom środki do ochrony roślin niewiadomego pochodzenia. Działanie tego rodzaju środków stosowane w rolnictwie może nie tylko wyrządzić szkody w uprawach i mieć negatywny wpływ na środowisko, ale również zagrozić zdrowiu a nawet życiu innych osób.

Wczoraj policjanci wkroczyli do firmy 40-latka prowadzącego własną działalność gospodarczą. W lokalu policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 430 opakowań różnej pojemności zawierających przeszło 1000 litrów środka niewiadomego pochodzenia. Jak podejrzewają funkcjonariusze zajmujący się sprawą, mogą to być nielegalne środki ochrony roślin pochodzące zza wschodniej granicy, które sprzedawane były na terenie naszego województwa.

Zabezpieczono również 26 litrowych butelek zawierających prawdopodobnie podrobiony środek ochrony roślin. Związany ze sprawą 40- letni mężczyzna prawdopodobnie oferował go plantatorom po zaniżonej cenie. Śledczy podejrzewają, że w wyniku działalności nieuczciwego sprzedawcy pokrzywdzonych może być wiele osób z naszego województwa.

Całość zabezpieczonych środków trafiła do laboratorium, gdzie przeprowadzone zostaną ich szczegółowe badania.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content