„Józik” – nowy członek strażackiej załogi z Durdów

„Józik” – tak został nazwany samochód bojowy marki MAN, wart prawie 600 tys. zł od 10 czerwca oficjalnie służy w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Durdach. Uroczystość przekazania wozu ratowniczo-gaśniczego odbyła się w ramach Gminnego Dnia Strażaka w minioną niedzielę.

Józik”, czyli samochód marki MAN posiada silnik o mocy 290 KM i miejsce w kabinie dla 6 –osobowej załogi, jest uterenowiony, ma napęd 4×4. Ponadto wyposażony jest w zbiornik na wodę o pojemności 3500 l wody oraz na środek pianotwórczy o poj. 250 litrów, autopompę o wydajności 2550 l/min, maszt oświetleniowy zamontowany na stałe, wciągarkę umieszczoną z przodu pojazdu, instalacje układu zraszaczy z przodu i z tyłu pojazdu oraz instalację szybkiego natarcia.

Samochód kosztował 600 tys.zł. Środki na jego zakup przekazała Komenda Główna PSP w  Warszawie ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego, Zarząd Główny Związku OSP RP Warszawie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu oraz Urząd Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Gminne Obchody Dnia Strażaka były również okazją do odznaczenia najbardziej zasłużonych druhów. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: dh Józef Białek, dh Wojciech Durda, dh Marian Sączawa, srebrny medal przyznano dh Ireneuszowi Durdzie oraz dh Stanisławowi Kopciowi natomiast brązowym medalem odznaczono druhów Damiana Rułę i Piotra Rułę. Odznaką strażak wzorowy uhonorowano: dh Mariusza Czechurę, dh Michała Lewickiego, dh Krzysztofa Maciejowskiego, dh Piotra Mazura, dh Pawła Obarę i dh Pawła Rozmusa.

foto&9nfo: UMiG Baranów Sandomierski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x