Czy budżet Tarnobrzega „wytrzyma” sportowe awanse – rozmowa z prezydentem Mastalerzem

„Tarnobrzeg sportem stoi” – o tym fakcie nie trzeba przekonywać żadnego kibica, który wie również o tym, że to miasto jest głównym sponsorem klubów sportowych. „Czy awanse drużyn piłkarskich wpłynął na wysokość dotacji z miasta? „- to jedno z pytań, które zadaliśmy prezydentowi Tarnobrzega.

– Wysokość dotacji uzależniona jest od klasy w której dana drużyna występuje – wyjaśnia w rozmowie z NW24 prezydent Mastalerz. Z tego założenia wynika, że więcej pieniędzy powinna otrzymać drużyna KS Siarki Tarnobrzeg, która awansowała do II ligi, OKS Mokrzyszów, który już jutro przypieczętuje awans do IV ligi oraz OKS Wielowieś, która w przyszłym sezonie będzie reprezentowała Tarnobrzeg w lidze okręgowej. Pamiętać należy również, że obok drużyn piłkarskich, miasto jest głównym sponsorem ekstraklasowych zespołów koszykarzy, tenisistek stołowych oraz grających w II lidze siatkarek.

– W przypadku OKS-u Mokrzyszów działacze muszą zacząć rozglądać się bacznie w „otoczeniu biznesowym, aby utrzymać drużynę w IV lidze – wyjaśnia dla NW24 prezydent. – Ja im w tym oczywiście pomogę. To w końcu jest ewenement aby drużyna osiedlowa występowała w tej klasie rozgrywkowej – dodaje.

Wzmocnieniem dla OKS-u mają być młodzi piłkarze Siarki, którzy nie będą mieć miejsca w składzie drużyny. – Taka jest moja idea, wiem, że rozmowy w tym kierunku trwają – tłumaczy NW24 prezydent.

Posłuchaj rozmowy

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tinky Winky
8 lat temu

Uważam, że za awans do 2-ligi Prezydent powinien bezwzzwłocznie dofinansować Siarkę co najmniej dwukrotnie większą dotacją. Należy też z funduszu oświartowego kupić każdemu kopaczowi willę z basenem i ferrari.
Natomiast hierachowie kościelni powinni zwolnić całą drużynę wraz z ich kochankami z obowiązku spowiedzi.
Chciałbym też żeby decyzją szanownych radnych został szybko przemodelowany TDK na kasyno dla naszych gwiazd futbolu bo po prostu opłaca się inwestować w intelektualne elity.

marta
8 lat temu

Zenujace.Ludzie!!!to jak w brazylii.Bida,rudery i bezrobocie ale kilku oszolomow za publiczne pieniadze bawi sie w najlepsze a glupi ludzie ciesza sie .Okoliczne miasta sie rozwijaja ,stawiaja na przyszlosc i powazne inwestycje a Mastalerz bawi sie w selekcjonera i plywa w sadzawce zwana dumnie jeziorem.Az zenujace ze tarnobrzeskim.Oj glupi narodzie.Wyprowadzam sie stad.!!!!

Kulfon
8 lat temu

Nikt cie tu nie trzyma.

Rozum
8 lat temu

Wszyscy dobrze wiedzą, że najwięcej publicznej kasy MIASTO dokłada do oświaty. Ta grupa jest nie do ruszenia a można by było utrzymać tą samą ilość dzieci w szkołach i przedszkolach za o wiele mniejsze pieniądze. Ale jak MIASTO dołoży jakąś część publicznej kasy(minimalny procencik tego co idzie na oświatę) na utrzymanie sportowców to od razu mówi się że bida w mieście i wszystkim źle.

fi
8 lat temu

Kocham pana panie prezydencie! Pana cudo! Znaczy jest pan cudny i coraz większy, znaczy szerszy. proponuję całą dotację zabrać dla siebie na uprawianie sportu, bo drzwi w mojej dawnej szkole (budynek LO) mogą nie puścić! Szeroko pozdrawiam! Absolwent szkoły, której pan nie dał rady ukończyć.

tbg
8 lat temu

Niepewni swego oświatowcy bombardują wszystko co nie dla nich. Dajcie se siana. Jak trzeba dzielić kasę to zawsze komuś coś nie pasuje. Gdy dofinansuje się kosza to piłkarze też zgrzytają zębami.

Cała Polska wydaje miliony złotych na boiska, trybuny, orliki miedzy innymi po to aby podnieść poziom szkolenia zawodników i jeśli sport w naszym mieście stoi na wysokim poziomie a zawodnicy odnoszą sukcesy to trzeba im pomagać.

Wszyscy by chcieli aby nasza reprezentacja piłkarska grała znacznie lepiej niż obecnie. Na to potrzeba talentów, czasu i pieniędzy.

siarkoholik
8 lat temu

fi – rewelacyjny wpis 😀

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x