Tarnobrzeg: Wielki Piknik Rodzinny w „Dwójce” (fotoreportaż)

Wielki Piknik Rodzinny  odbył się w ubiegłą niedzielę na terenach rekreacyjnych i obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Organizatorami imprezy byli: Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki w Tarnobrzegu oraz Parafia p.w. św. Barbary.

Organizatorzy przygotowali moc atrakcji nie tylko sportowych, ale i rozrywkowych, które miały służyć integracji rodzin z osiedla Siarkowiec i innych tarnobrzeskich osiedli. W pikniku uczestniczyli również uczniowie szkoły, którzy przybyli razem ze swoimi rodzinami. Zabawom towarzyszyły akcje charytatywne, takie jak licytacje, loteria fantowa czy zbiórka plastikowych nakrętek. Zadbano także o podniebieniach uczestników pikniku. Kuchnia serwowała grochówkę i kiełbaski z grilla, natomiast na specjalnym stoisku można było skosztować pyszne wypieki oraz napić się kawy, herbaty lub napojów gazowanych.

Wielki Piknik Rodzinny rozpoczął się o godzinie 14.00 symbolicznym przecięciem wstęgi przez proboszcza parafii p.w. św. Barbary ks. Stanisława Bara i dyrektora Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu p. Grzegorza Kokoszkę. Po krótkich okolicznościowych wystąpieniach współgospodarzy pikniku przyszedł czas na rozrywkę. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się turniej piłki plażowej. Odbywał się on na doskonale przygotowanym piaszczystym boisku, które od tej pory będzie służyło uczniom Gimnazjum nr 2.

Sympatycy piłki nożnej mogli zmierzyć się z uczniami klas sportowych z „Dwójki”. Dzieci, młodzież jak i dorośli sprawdzali swoje umiejętności snajperskie na specjalnie zorganizowanej strzelnicy przygotowanej przez Grupę Południe – Tarnobrzeg AIRSOFT oraz uczestnicząc w turnieju „Celne oko”, który odbywał się na pneumatycznej strzelnicy zlokalizowanej w budynku Gimnazjum nr 2.

W ramach pikniku można było również uczestniczyć w instruktażu nordic walking. Najzdolniejsi otrzymali w nagrodę kijki do nordic walking, które zostały ufundowane przez Starostę Tarnobrzeskiego Pana Krzysztofa Pitrę.
Dla rodzin zorganizowano turniej drużyn „W rodzinie siła”, w czasie którego rozegrano szereg konkurencji zręcznościowych, quizów, zagadek matematycznych, językowych itp. Dwuosobowe zespoły rywalizowały zarówno dla przyjemności, jak i w celu zdobycia głównej nagrody, którą był uroczysty obiad w restauracji „Kameleon”.

Oprócz tego odbywały się konkursy sprawnościowe dla najmłodszych uczestników pikniku. Z myślą o nich zorganizowano również przejażdżki konne przygotowane przez Stowarzyszenie ESTEKA. Inni z kolei uczestniczyli w pokazach
modelarskich.

Szczególne zainteresowanie zgromadzonej publiczności wywołała liczna grupa ubranych na biało karateków, reprezentujących Gorzycki Klub Karate Kyokuszin. Młodzi zawodnicy pod okiem senseia Krzysztofa Ostrowskiego zaprezentowali pokaz treningu oraz pokaz walki sportowej. Niewątpliwą atrakcją był również test tameshi-wari, podczas którego zawodnicy rozbijali kantem dłoni „piramidę” z cementowych dachówek.

Konkurencjom sportowo-rekreacyjnym towarzyszyły występy artystyczne, w których uczestniczyła nie tylko uzdolniona młodzież z „Dwójki”. Usłyszeliśmy również piosenki w wykonaniu absolwentki Gimnazjum nr 2 Julii Wójcik. Ponadto na scenie wystąpiła z młodzież ze Szkoły Muzycznej z Tarnobrzega, prezentując gościom pikniku klasykę muzyki poważnej, oraz zespół muzyczny „Canto” z Chmielowa, grający zdecydowanie ostrzejsze rytmy.

Pikniki rodzinne nie tylko bawią, ale i uczą. Na terenach rekreacyjnych „Dwójki” pojawiła się ekipa oddziału ratowniczego tarnobrzeskiego szpitala, która zorganizowała pokaz ratownictwa medycznego, samochody bojowe Państwowej Straży Pożarnej oraz radiowóz policyjny. Każdy, nawet najmłodszy uczestnik, mógł spróbować obsługi węża gaśniczego lub zapoznać się z pracą tarnobrzeskich policjantów.

Na stoiskach kosmetycznych zaprezentowały się zaś firmy AVON, ORIFLAME, drogeria NATURA i MARY KAY, gdzie można było zapoznać się z najnowszymi produktami tych firm oraz uzyskać porady kosmetyczne.

Ciekawym punktem programu były pokazy mody tradycyjnej i młodzieżowej, które odbyły się dzięki uprzejmości Pani Krystyny Smardz ze sklepu „No i co”, która dodatkowo przekazała jedną ze sukien na charytatywną licytację. Uzupełnienie tej części stanowił pokaz mody ekologicznej, zaprezentowany przez uczniów naszego gimnazjum.
Pieniądze zebrane w trakcie licytacji obrazów z kolekcji Państwa Iwony i Dariusza Kołków oraz sukni z salonu „No i co” wspomogą wypoczynek letni dzieci z terenu parafii p.w. św. Barbary. Temu samemu celowi służyła loteria, której najcenniejszym fantem była kamera cyfrowa. Losowaniu nagród towarzyszyły ogromne emocje i zainteresowanie uczestników, którzy pomimo padającego deszczu dzielnie wytrwali ze swoimi kuponami.

Wielka popularnością cieszyła się także zbiórka plastikowych nakrętek, zorganizowana z myślą o sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego dla Zosi Zając. Wszystkim uczestnikom pikniku, którzy wspomogli potrzebujących naszej pomocy, serdecznie dziękujemy.

Po konkurencjach sportowych i występach artystycznych nasi goście mogli odpocząć w punkcie gastronomicznym przy gorącej grochówce i kiełbasce z grilla. Na łasuchów czekały pyszne wypieki, gorąca kawa, herbata i napoje gazowane.
Całość imprezy doskonale poprowadzili konferansjerzy, którzy nie tylko informowali o bieżącym programie, ale wspaniale zabawiali uczestników, którzy tak licznie zjawili się na zielonych terenach Gimnazjum nr 2. Uśmiechnięte twarze i gorące komentarze świadczyły o tym, że impreza zorganizowana przez „Dwójkę” i miejscową parafię była bardzo udana. Nawet chwilowe opady deszczu nie mogły przeszkodzić w zabawie. Organizatorzy obiecują, że za rok przygotują równie udany Wielki Piknik Rodzinny.

Tekst: Andrzej Niedziałek, Zenon Kiszczak

Foto: Andrzej Niedziałek

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content