Sandomierz: Koncert Dziecięcej Orkiestry Dętej

Popisowy koncert Dziecięcej Orkiestry Dętej odbył się w niedzielę 17 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji. Zespół powstałej dzięki staraniom kadry instruktorów Sandomierskiej Orkiestry Dętej.

Dziecięca orkiestra składa się z uczniów biorących udział w zajęciach kilku sekcji muzycznych i jest bezpośrednim zapleczem głównego zespołu. Podczas koncertu – prowadzący popołudniowe muzyczne spotkanie Janusz Chabel podsumował całoroczny cykl przygotowań, szkolenia i rozwijania umiejętności muzycznych, który organizowany jest podobnie jak w poprzednich latach edukacyjnych w placówkach MOSiR.

Młodzi muzycy skupieni w klubie „Pierwsze Nutki” prowadzonym przez instruktorów Annę Rajkowską i Leszka Płatka otrzymali w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów okolicznościowe dyplomy, podziękowania za systematyczną pracę i życzenia udanych wakacji.

Dziecięca Orkiestra po wykonaniu programu koncertu otrzymała owacje publiczności oraz podziękowanie od Burmistrza Sandomierza a także dyplomy i słodkie upominki, wręczone przez Dyrektora MOSIR Janusza Chabla. Koncert przebiegał w milej atmosferze, spowodowanej obecnością Rodziców i Sympatyków „Małej Orkiestry”, a muzyczne popisy solistów i całego zespołu mogły się podobać bo wykonywane były na dobrym poziomie i z muzyczną młodzieńczą fantazją.

foto&info: Rahid Hemine/MOSiR Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content