Planowana modernizacja dróg w gminie Baranów Sandomierski

Podobnie jak w roku ubiegłym Powiat tarnobrzeski planuje przystąpić do modernizacji kolejnych dróg na terenie gminy Baranów Sandomierski. – Poprawa infrastruktury to jeden z naszych głównych priorytetów – mówi starosta Krzysztof Pitra.

W chwili obecnej w toku realizacji znajduje się remont części drogi relacji Suchorzów – Gawłuszowice w Baranowie Sandomierskim w obrębie ulicy Zamkowej. Na ten cel pozyskano środki z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej w kwocie 500 000,00zł. Remont mostu i pozostałych odcinków przedmiotowej drogi zostanie wykonany w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. W chwili obecnej Powiat czeka na podpisanie stosownych umów.

Ponadto pozyskano dofinansowanie na remont części drogi powiatowej relacji Dymitrów Duży – Dymitrów Mały i przebudowę przepusty na kanale Młodochowskim w kwocie 149 000 zł. Zakończono także budowę długo oczekiwanego przepustu na Koniecpólce w miejscowości Ślęzaki na kwotę 60 000zł.

W tym roku burmistrz Baranowa Sandomierskiego wykona dokumentacje techniczną na przebudowę drogi relacji Tarnowska Wola – Wola Baranowska w zakresie budowy chodnika (od istniejącego chodnika) w kierunku Dąbrowicy do kanału Łuczek – ok 369 mb. Realizacja zadania planowana jest na rok przyszły.

W tym roku planowane jest także wykonanie III etapu modernizacji drogi relacji Knapy – Zachwiejów – Zarównie w zakresie budowy chodnika. Nowy chodnik (ok. 344 metrów bieżących) pojawi się także w Ślęzakach przy drodze powiatowej nr 1118R relacji Padew Narodowa- Wola Baranowska – Ślęzaki. Wartość inwestycji wyniesie 165 500 zł.

– Staramy się poprawić dostępność komunikacyjną naszej gminy. W miarę możliwości budżetowych remontujemy kolejne drogi i budujemy chodniki. Myślę, że nasze działania nie tylko poprawiają bezpieczeństwo ale także zwiększają komfort życia mieszkańców – mówi starosta Krzysztof Pitra.

– Inwestycje te są realizowane we współpracy z burmistrzem i radnymi gminy Baranów Sandomierski. W zakresie budowy chodników obowiązuje nas porozumienie o finansowaniu zadania w systemie „50 na 50”. Oznacza to, że połowę kosztów budowy ciągów pieszych pokrywa powiat a połowę gmina. – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content