Drugi wyjazd z nad jezioro już jest – nie wszyscy plażowicze usatysfakcjonowani

– Miałam nadzieję, że dzięki połączeniu drogi opaskowej z Wisłostradą, wyjeżdżając z plaży nie będę musiała się „wracać” w stronę Tarnobrzega – mówi w rozmowie z NW24 mieszkanka Baranowa Sandomierskiego. Niestety, plażowicze powracający z nad jeziora w kierunku Mielca nadal będą będą musieli „wyrabiać dodatkowe kilometry” bo jak informuje prezydent Mastalerz „droga opaskowa jest zbyt wąska, aby wprowadzić tam ruch dwukierunkowy”, choć w rzeczywistości taki ruch tam panuje.

Nadal jedyny wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie znajduje się przy punkcie widokowym, w tym tygodniu oddany został drugi wyjazd publiczny, łączący drogę opaskową wokół Jeziora z Wisłostradą. Zadaniem wyjazdu jest według prezydenta „ułatwienie komunikacji nad naszą perłą turystyczną”.

„Ułatwienie komunikacyjne” nie dotyczy niestety podróżujących w odwrotnym niż Tarnobrzeg kierunku. – Czy nie można by było utworzyć nowego przebicia, w okolicach ul. Zakładowej – pyta za pośrednictwem portalu NW24 mieszkanka Baranowa.

Okazuje się, że takie rozwiązanie nie jest możliwe.

– Droga opaskowa należy do Skarbu Państwa i jest w wieczystym użytkowaniu Kopalni Siarki. Kopalnia, ze względu na nową plażę, udostępniła tylko ten fragment drogi opaskowej do zjazdu. Dalej stoją szlabany należące do Kopalni, których pilnuje ochrona – wyjaśnia NW24 Agata Rybka z Kancelarii Prezydenta.
– Kopalnia nie ściągnie szlabanów, więc nie ma możliwości przedłużenia drogi do ulicy Zakładowej – dodaje.

***************

W ramach zaplanowanych prac wykonano zjazd z drogi opaskowej Jeziora Tarnobrzeskiego na Wisłostradę wraz z pasem włączenia i utwardzonymi poboczami. Zjazd ma 4 metry szerokości i jest jednokierunkowy. Utwardzone pobocze ma 1,3m szerokości, a pas włączenia ma 3m szerokości i 190m. długości. W ramach inwestycji zostało wykonane także odwodnienie terenu oraz oznakowanie poziome i pionowe na podstawie stałej organizacji ruchu.

Wykonawcą robót była firma „SKANSKA” S.A., a koszt inwestycji to 141 566 złotych. Inwestycję bez zastrzeżeń przyjął Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Tarnobrzegu. W związku z tym kierujący pojazdami mogą już korzystać ze zjazdu.

info: własne, UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KokoKokoEuroMamTamHenGleboko
9 lat temu

This is TARNOBRZESKIE jezioro

Tarnobrzeżanin
9 lat temu

Długie lata jeszcze poczekamy na normalność nad jeziorem. Pewnie to nie jest wina UM Tbg, bo Kopalnia we wszystkich utrudnieniach ma swój interes. Cieszmy się z piasku i wody…

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content