Zieliński: Premia za awans do II ligi starczyła mi na magnetowid – spotkanie z dawnymi piłkarzami Siarki (fotoreportaż oraz video HD)

Spotkanie kibiców z piłkarzami Siarki Tarnobrzeg którzy 20 lat temu wywalczyli awans do ekstraklasy odbyło się w piątek 22 czerwca w Tapimie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka”.

– Porównując to co wtedy zarabialiśmy do tego co dziś się zarabia to jest „śmiech na sali”. Premia za awans do II ligi starczyła mi na magnetowid – wspominał trener Zieliński. Mimo, że warunki finansowe były gorsze, piłkarze zwrócili uwagę na fakt iż 20 lat temu Siarka dysponowała świetnym zapleczem. – Takich warunków jak Siarka wtedy to niewiele klubów miało, przychodnia, boiska, teraz po tym zostały wspomnienia – wspominali.

Inna była również atmosfera w klubach, w których obcokrajowcy byli rzadkością. – W klubach była atmosfera rodzinna, wtedy był to zespół polski, łatwiej było zapanować nad drużyną – tłumaczył Jacek Zieliński. W Siarce panowała hierarchia wśród zawodników. – Były dwie szatnie, jedna dla młodych druga dla starych, jak się wchodziło do „starych” to trzeba było zapukać i powiedzieć „dzień dobry”, młodzi mówili do starych per „Pan” – wspominają.

Na koniec spotkania uczestnicy minutą ciszy uczcili pamięć Janusza Gałka, dawnego trenera Siarki.

Więcej w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dawny kibic
8 lat temu

Łezka w oku pojawia się jak się tego słucha. Inne czasy, inna atmosfera, inna kasa ale i tak niestety większością Fryzjer zarządzał o tym się głośno nie mówi.

kicia
8 lat temu

Czy mnie oczy mylą, czy pan Jacek był dziś ekspertem w przedmeczowym studio w TVP? – śmignął mi przez chwilę i nie jestem pewna

Zenon
8 lat temu

Nie mylą Cię. Najpierw komentował mecze na Ukrainie w TVP, a teraz jest w studio TVP.

???
8 lat temu

Niedługo Jacek Zieliński zostanie jednym z kandydatów na selekcjonera.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x