Pijany kierowca uszkodził zaparkowane pojazdy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 19-letniego kierowcy opla astry, który na tarnobrzeskim osiedlu Dzików w swoim samochodzie zorganizował zakrapianą imprezę. Mocno pijany mężczyzna zabrał swoich gości na przejażdżkę, podczas której rozbił dwa zaparkowane samochody.

W miniony weekend dyżurny Policji został powiadomiony o uszkodzeniu pojazdów na tarnobrzeskim osiedlu Dzików. Okazało się, że na parkingu uszkodzone są dwa pojazdy: honda civic i volkswagen passat. W miejscu zdarzenia funkcjonariusze dostrzegli plamy oleju, które prowadziły do głównej ulicy osiedla.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Jadąc ulicą Wiejską zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę pchających samochód osobowy. Wszystko wskazywało na to, że to ten samochód brał udział w zdarzeniu. Pojazd marki Opel Astra miał rozbity przód, a z silnika wypływał olej. Funkcjonariusze zatrzymali te osoby. Okazali się nimi mieszkańcy Tarnobrzega: 34-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 19 i 20 lat. Wszyscy troje byli pod wpływem alkoholu.

Badanie wykazało u kobiety 1promil alkoholu w organizmie, u 19-latka 1,5 promila, a u 20-latka – 2 promile alkoholu w organizmie. Osoby te oświadczyły policjantom, że wcześniej jeździły tym pojazdem. Podczas rozpytania 19-latek przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz do uszkodzenia zaparkowanych samochodów. Sprawca zdarzenia oraz towarzyszące mu osoby trafiły do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Policjanci przesłuchali 19-latka i przedstawili mu zarzuty. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x