Policyjny pies wytropił złodzei kabli telekomunikacyjnych w Jeziórku

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 57 lat, którzy po odkopaniu z ziemi, ukradli 8 metrów kabla linii telekomunikacyjnej. Kilka minut po zdarzeniu pies policyjny wytropił jednego ze złodziei.

Zdarzenie rozegrało się w tym tygodniu na terenie byłej kopalni Jeziórko. Jeden z dyspozytorów telekomunikacji powiadomił dyżurnego Policji, że na tym terenie włączył się alarm, co może świadczyć o próbie kradzieży. Na miejsce udali się policjanci. Nieopodal kompleksu leśnego zauważyli wykopany dół, z którego dokonano kradzieży kabla telekomunikacyjnego.

Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawców. Wspomagał ich sprowadzony przewodnik z psem policyjnym. Pies złapał trop i dzięki jego czujnemu węchowi policjanci dotarli na leśną drogę, gdzie próbowali ukryć się dwaj mężczyźni. Obok nich leżały kable linii telekomunikacyjnej. Na widok policjantów mężczyźni rzucili się do ucieczki. Funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec gminy Grębów. Kilka godzin później złapano także drugiego z amatorów cudzej własności. 36-letni mężczyzna w swoim domu, próbował ukryć się za piecem kaflowym.

Sprawcy kradzieży zostali zatrzymani w policyjnej izbie zatrzymań. Policjanci przedstawili im zarzuty kradzieży. Mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa. Za swój czyn wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x