Uroczyste zakończenie roku szkolnego w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 2 (fotoreportaż)

W Gimnazjum nr 2 uroczyście podsumowano i zakończono rok szkolny. Były nagrody, dyplomy, statuetki, gratulacje i podziękowania.

Gratulowano m. in. najwyższego wśród gimnazjów publicznych wyniku egzaminu z języka polskiego; z pozostałych przedmiotów egzaminacyjnych gimnazjaliści „Dwójki” znaleźli się na drugim miejscu, za „Trójką”. Powodem do dumy było wyróżnienie zdobyte przez ucznia kl. III b Jakuba Bajdę w międzynarodowym konkursie fizycznym „Lwiątko”.

Szkoła szczyci się także laureatem III miejsca w Polsce w konkursie matematycznym EDI PANDA 2012. W ogólnopolskim konkursie ALBUS zorganizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej uczniowie „Dwójki” uplasowali się na pozycjach od VII do XV. Uzdolnieni matematycznie gimnazjaliści nie mieli sobie równych w konkursach miejskich i powiatowych, jak np.: „Zmagania matematyczno-sportowe”, czy „Czar Par”.

W szkole organizuje się wiele konkursów, jak choćby matematyczny: „Rusz głową, człowieku”, biologiczne, geograficzne, językowe, polonistyczne i historyczne. Najlepsi uczniowie wyróżniani są tytułem „Superucznia” i szczególnymi przywilejami, a na zakończenie nauki w gimnazjum odbierają z rąk dyrektora statuetki „Superabsolwenta”. Jeden spośród trzecioklasistów zdobywa tytuł „Szkolnej Osobowości Roku” i w nagrodę otrzymuje kurs języka angielskiego ufundowany przez rodzinę patrona gimnazjum, Jana Słomki. Laureatką tegorocznej edycji plebiscytu jest absolwentka klasy III a Faustyna Dąchór.

Gimnazjum nr 2 nabiera coraz bardziej charakteru szkoły sportowej. Chyba nie ma w Tarnobrzegu nikogo, kto nie słyszałby o sukcesach uczniów kl. I c, którzy pod kierunkiem trenera Dariusza Szczucińskiego wywalczyli V miejsce w Mistrzostwach Polski w koszykówce chłopców U-14. Dodać należy, że trzech z nich otrzymało powołanie do kadry Podkarpacia.

Duży sukces stał się również udziałem piłkarzy z klasy I b i IIc. Trenowani przez pana Michała Szymczaka chłopcy zajęli pierwsze miejsca w rozgrywkach ligowych trampkarzy młodszych i starszych północnego Podkarpacia a sześciu z nich otrzymało powołania do kadry województwa podkarpackiego. Osiągnięcia sportowe gimnazjalistów kończących swoją naukę w „Dwójce” honorowane są corocznie statuetkami i medalami „Champion”.

Uroczystości, podczas których ma miejsce podsumowanie pracy szkoły dobitnie pokazują, jak bogata jest tradycja „Dwójki” i jak różnorodne, ciekawe i barwne życie uczniów w jej murach.

Tekst: Maria Halat

Foto: Andrzej Niedziałek

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
O.O
8 lat temu

„Dodać należy, że trzech z nich otrzymało powołanie do kadry Podkarpacia.” – Jak się dobrze orientuję ostatnio 5ciu pojechało ich na kadrę Podkarpacia, wiec nie wiem skąd tych 3 znaleźliście..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content