Sandomierz: Bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne

Mieszkanki Sandomierza w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały kontrolnych badań mammograficznych oraz kobiety w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie wykonywały badań cytologicznych, będą mogły bezpłatnie przebadać się w ramach programu profilaktycznego. Patronat nad akcją objął Burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski.

Badania będą wykonywane przez specjalistów ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w cytomammobusie wyposażonym w najnowszy sprzęt diagnostyczny. Specjalnie oznakowany pojazd stacjonował będzie w dniach od 4 do 10 lipca 2012 roku na parkingu przed Miejskim Stadionem Sportowym przy ulicy Koseły w Sandomierzu, a badania wykonywane będą w godzinach od 10.00 do 15.00.

Z kolei w dniach od 11 do 17 lipca 2012 roku cytomammobus będzie stacjonował na parkingu przed Centrum Kultury i Rekreacji MOSiR przy ulicy Portowej w Sandomierzu. Badania będą wykonywane w tych samych godzinach, czyli od godziny 10.00 do 15.00.

Mieszkanki Sandomierza zainteresowane wykonaniem badania mogą zarejestrować się bezpośrednio w cytomammobusie lub pod numerem telefonu – 661 911 300.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content