Tarnobrzeg: Rusza przebudowa placu targowego, wystąpią utrudnienia w handlu

W lipcu i sierpniu bieżącego roku będą trwały roboty budowlane przy przebudowie placu targowego stałego zlokalizowanego przy ul. Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu. W tym czasie handel będzie odbywał się częściowo na istniejącym placu targowym oraz na sąsiedniej działce nr ewid. 1485/1 będącej własnością Tarnobrzeskiej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska”.

Upoważnionym do zorganizowania tymczasowego placu targowego na okres trwania robót jest zarządca placu, tj. Klub Sportowy „Siarka” Zakład Działalności Gospodarczej Spółka z o.o. w Tarnobrzegu. Remont będzie prowadziła Firma SKANSKA.

Koszt remontu wyniesie ponad 1 mln zł. W ramach prac zmodernizowane zostaną stanowiska handlowe, ogrodzenie, kanalizacja deszczowa i wyremontowana nawierzchnia placu. Inwestycja w 75 procentach będzie współfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Kwota dofinansowania wynosi 969 672,00zł.

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
8 lat temu

fajnie że ma być lepiej, fajnie że miasto dokłada tylko 323 224 zł ALE DLACZEGO PRZEBUDOWA SIĘ ZACZYNA KIEDY NA RYNKU NAJWIĘKSZY RUCH??

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content