Drugi dzień obchodów święta Baranowa Sand (fotoreportaż)

Niedzielny wieczór i noc należały do Danzela, wokalisty pochodzącego z Belgii oraz ukraińskiego zespołu Mirami. Organizatorami Dni Baranowa Sandomierskiego są Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim oraz Przewodniczący i Zarząd Osiedla Baranów Sandomierski.

Drugi dzień obchodów święta miasta rozpoczął Jarmark Ludzi z Pasją. W tegorocznym jarmarku udział wzięło 15 wystawców, prezentujących rękodzieło artystyczne i sztukę ludową m.in. malarstwo, rzeźbę, biżuterię, ceramikę, hafty i zabawkę lasowiacką. Ponadto na stoisku Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” każdy chętny mógł spróbować regionalnych potraw, w tym domowego chleba ze swojskim masłem, serem białym z miętą i solą. Członkinie zespołu poprowadziły lekcje z wycinanki lasowiackiej oraz sztuki wykonywania kwiatów i innych ozdób z użyciem papieru i bibuły.

Koncertową część niedzieli rozpoczęła Orkiestra Dęta z Nowej Dęby oraz Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie”.
Na scenie pojawiły się również wokalistki ze studia Nowe Brzmienie, oraz tarnobrzeskie zespoły Exsilium oraz Run Way Sound.

Kiedy rozpoczął się występ pierwszej gwiazdy – Danzela, przez Barnów przeszła burza z ulewnym deszczem, powodując szybką ewakuację wielu imprezowiczów.  Ukraiński zespół MIRAMI swój występ rozpoczął po godz. 24.

foto: Tomasz Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
11 lat temu

Ukrainki niczego sobie, na zdjęciach prezentują się bardzo dobrze. Nasze Lasowiaczki nie mają startu 😀

Tinky Winky
11 lat temu

zakochałem się od samego patrzenia na zdjęcia – żałuję, że mnie tam nie było – zaproście dziewczyny w przyszłym roku – proszę!!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content