Tarnobrzeg: Działkowiec z Kamionki znęcał się nad psami i drobiem

Znęcanie się nad psami oraz drobiem, zarzuca Policja 53-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. Kto zabija zwierzę, znęca się nad nim podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W piątek przed godz. 18., dyżurny Policji przyjął zgłoszenie o tym, że na osiedlowym ogródku działkowym Kamionka, ma miejsce znęcanie się nad zwierzętami. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon. Będąc na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że na terenie jednej z działek są zaniedbane psy. Policjanci weszli na teren tej działki, tam znaleźli dwa psy rasy mieszanej. Jeden z psów był martwy, drugi zaniedbany i wychudzony, bez pozostawionego pożywienia i wody. Funkcjonariusze na miejsce wezwali weterynarza, który wziął psa pod opiekę.

Policjanci prowadząc dalsze czynności na działce, odnaleźli w zamkniętym pomieszczeniu koguta i kilka kur. Zwierzęta te również nie miały wody i żywności, właściciel nie zapewnił im również dostatecznych warunków bytowych. Panujący bałagan oraz stan zwierząt świadczył, że działka ta nie była odwiedzana przez właściciela od dłuższego czasu. Zwierzęta te zostały zabrane z działki i trafiły pod właściwą opiekę. Sprawę wyjaśniają policjanci.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
11 lat temu

tego,ze ten facet przerazony nagonką medialną powiesił sie na balkonie juz nie napiszecie? to moze napiszcie jak czują sie jego kury i wychudzone kundelki…

Kate
11 lat temu

Weterynarz weterynarii? Słownik się kłania,znajomość języka polskiego na słabym poziomie? Kogo tu zatrudniacie? Ludzie po studiach się marnują bez pracy,a tu proszę… Brak słów!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content