Tarnobrzeg: Działkowiec z Kamionki znęcał się nad psami i drobiem

Znęcanie się nad psami oraz drobiem, zarzuca Policja 53-letniemu mieszkańcowi Tarnobrzega. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania. Kto zabija zwierzę, znęca się nad nim podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W piątek przed godz. 18., dyżurny Policji przyjął zgłoszenie o tym, że na osiedlowym ogródku działkowym Kamionka, ma miejsce znęcanie się nad zwierzętami. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazany rejon. Będąc na miejscu zastali dwóch mężczyzn, którzy twierdzili, że na terenie jednej z działek są zaniedbane psy. Policjanci weszli na teren tej działki, tam znaleźli dwa psy rasy mieszanej. Jeden z psów był martwy, drugi zaniedbany i wychudzony, bez pozostawionego pożywienia i wody. Funkcjonariusze na miejsce wezwali weterynarza, który wziął psa pod opiekę.

Policjanci prowadząc dalsze czynności na działce, odnaleźli w zamkniętym pomieszczeniu koguta i kilka kur. Zwierzęta te również nie miały wody i żywności, właściciel nie zapewnił im również dostatecznych warunków bytowych. Panujący bałagan oraz stan zwierząt świadczył, że działka ta nie była odwiedzana przez właściciela od dłuższego czasu. Zwierzęta te zostały zabrane z działki i trafiły pod właściwą opiekę. Sprawę wyjaśniają policjanci.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
8 lat temu

tego,ze ten facet przerazony nagonką medialną powiesił sie na balkonie juz nie napiszecie? to moze napiszcie jak czują sie jego kury i wychudzone kundelki…

Kate
8 lat temu

Weterynarz weterynarii? Słownik się kłania,znajomość języka polskiego na słabym poziomie? Kogo tu zatrudniacie? Ludzie po studiach się marnują bez pracy,a tu proszę… Brak słów!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content