Sandomierz: Pijany kierowca miał wieźć dzieci na wycieczkę niesprawnym autokarem

Sandomierscy policjanci zatrzymali 49-letniego nietrzeźwego kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Sprawca miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. Za to przestępstwo może mu grozić nawet 2 lata spędzone w więzieniu.

Policjanci z sandomierskiej drogówki tuż przed wyjazdem autobusu skontrolowali jego stan techniczny oraz kierowcę pojazdu. Jak się okazało 49-latek, który przyjechał autokarem był nietrzeźwy. Miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci sprawdzili również stan techniczny pojazdu. Tu także były zastrzeżenia. Mundurowi stwierdzili wadliwe działanie układu hamulcowego, w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu.

Niesprawny autobus został szybko zastąpiony autokarem, którego stan techniczny nie budził żadnych wątpliwości. Dzieci z niewielkim opóźnieniem bezpiecznie wyjechały w planowaną podróż.

49-letni nietrzeźwy kierowca najprawdopodobniej straci prawo jazdy. Grozić mu może nawet 2 lata spędzone w więzieniu.

źródło: policja

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fix
8 lat temu

0,7 promila, co to jest? Przez takie gówno gościu może stracić możliwość zarobkowania. Mógł wieczorem wypić 3 piwa i rano jescze coś wydmuchał.

Wynajem autokarów i wynajem autobusów
8 lat temu

Najwyraźniej ten kierowca autokaru ma w nosie bezpieczeństwo osób które wozi. W takim razie należy mu zabrać prawo jazdy dożywotnie i będzie miała spokój.

gość78
8 lat temu

Lepiej dmuchać na zimne i nie dopuszczać aby „wczorajszy” siadał za sterami. Z drugiej strony trzeba być kompletnym idiotą aby w takim stanie próbować wozić dzieciaki skoro wiadomo, że praktycznie za każdym razem Policja zbada stan pojazdu i kierowcy.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x