Sandomierz: Pobili i obrabowali ekspedientkę, grozi im kara do 12 lat więzienia

Sandomierska policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 24 i 35 lat, którzy uderzyli ekspedientkę kilkakrotnie w twarz i skradli pieniądze z kasy sklepowej. Wobec zatrzymanych Sąd rejonowy w Sandomierzu zastosował tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło na początku lipca w jednym ze sklepów spożywczych w gminie Dwikozy. Nieznany wówczas sprawca wszedł do obiektu i ukradł z kasy fiskalnej pieniądze. Gdy ekspedientka próbowała powstrzymać napastnika, została uderzona kilkakrotnie w twarz. Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam. Na zewnątrz sklepu przebywał jego kolega, który go „ubezpieczał”. Po całym zajściu rabuś wybiegł ze sklepu i wspólnie z kompanem odjechali na motocyklu. Łupem rozbójników padły pieniądze w kwocie 1800 złotych.

Po kilku dniach sandomierscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Okazali się nimi 35-latek z Sandomierza oraz 24-letni mieszkaniec gminy Dwikozy.

Sąd Rejonowy w Sandomierzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – na okres trzech miesięcy wobec 24 -latka i dwóch miesięcy wobec 35-letniego mężczyzny. Ponadto jak się okazało, 24 –latek był poszukiwany listem gończym za inne przestępstwa. Sprawcom grozić może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x