Już dziś rozpoczyna się Dookoła Wody Festival w Sandomierzu – sprawdź program

Już dzisiaj w Sandomierzu rozpoczyna się Dookoła Wody Festival. Jedną z gwiazd festiwalu będzie Stanisław Karpiel-Bułecka wraz z formacją Future Folk. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

PROGRAM IMPREZY

PIĄTEK

Koncert Ballad i Naturalnych Brzmień

27 lipca – piątek, godz. 18.00, Rynek – Scena przy Studni, wstęp wolny

Wystąpią:

Marek Sochacki (Sandomierz), Kasia i Tomek, kpt. Waldemar Mieczkowski, Chłopcy Kontra Basia.

Prowadzenie: Marek Sochacki.

video: michalleszcz

SOBOTA

Rootstock: Jeden brzeg – wiele kultur.

– koncert Muzyki Świata

28 lipca – sobota, godz. 17.00, Bulwar im. J. Piłsudskiego, wstęp wolny

Wystąpią:

HAWOK

Połączenie instrumentów tradycyjnych z elektroniką ściśle nawiązuje do specyfiki rodzimej Stalowej Woli, gdyż od samego początku wiejskość i kultura lesiocka przenika się tutaj z miastem i hutą. Muzyka Hawoka to właśnie połączenie przeszłości z nowoczesnością zainspirowane kulturą regionu etnicznego, kulturą lesiocką… Muzycznie zespół czerpie także z innych regionów Polski – Lubelskie, Kurpie, Kieleckie. Utwory Hawoka to melodie i teksty tradycyjne oraz własne kompozycje i słowa.

PAT SHERIDAN, JIM MAGEEAN i MAREK SZURAWSKI

Znani na całym świecie śpiewacy – żeglarze podchodzący z najwyższą starannością do tradycji ludzi morza. Pasją i miłością do niej dzielą się nieustannie nią od lat 60 ubiegłego wieku. Marka Szurawskiego znamy przede wszystkim z zespołu Stare Dzwony, znakomitych audycji radiowych i telewizyjnych oraz niezwykłych koncertów solowych.


SAUIN

Od ponad 11 lat specjalizują się w muzyce celtyckiej i piosenkach żeglarskich. Koncerty grupy, to wspaniała zabawa w rytm tańców irlandzkich i szkockich przeplatana na strojowymi balladami i rebel songami.

KLIPER

to zespół o prawie 15 letnim stażu na scenach szantowych całego kraju. Są bardzo cenieni za brawurowe wykonania szant klasycznych a’capella. Wystąpią też z instrumentami prezentując bogaty repertuar piosenek żeglarskich.

SENEGAMBIA TRIO

To nowy projekt muzyków pochodzących z Senegalu i Gambii. Grają na korze, gitarze i djembie. Muzyka jest dla nich dialogiem kultur, sztuką eksperymentu, połączeniem różnych gatunków, dlatego ich tradycje etniczne mocno flirtują z reggae i bluesem saharyjskim Afryki zachodniej.

FUTURE FOLK

jest absolutną nowością na polskiej scenie muzycznej. Zespół łączy nowe brzmienia elektro z góralszczyzną. Dwóch członków Future Folk – Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin, rodem z Zakopanego, wnoszą typowe dla regionu elementy tradycji, które wzbogacone zostały o nowoczesne brzmienia Matta Kowalsky’ego.

Prowadzenie: Mamadou Diouf i Grzegorz Świtalski

video: FutureFolkVEVO

NIEDZIELA

Premierowy pokaz filmu „Wszystko płynie”.

– Po projekcji spotkanie z twórcami.

29 lipca – niedziela, godz. 14.00, „Kino Starówka” „Wszystko Płynie” to dokumentalne, fabularyzowane , kino drogi. Muzyczno-filmowa impresja stworzona całkowicie poza głównym nurtem polskiej kinematografii. Ilustrowana wyjątkową ścieżką dźwiękowa, stworzoną przez młodych, otwartych, pełnych pasji polskich artystów. Pierwsza polska produkcja w całości nakręcona nowoczesnymi kamerami z funkcją nagrywania w rozdzielczości Full HD.

Koncert „Przechyły”

29 lipca – niedziela, godz. 16.00, Rynek Starego Miasta

Wystąpią:

Dzieci i Wnuki Kapitana Cooka

Smugglers

W koncercie zatytułowanym „Przechyły” wystąpią Trójmiejscy muzycy z zespołu Smugglers i Szela. Będzie to koncert promujący wydaną w kwietniu 2012 roku płytę popularnych Smugglersów pod tytułem „Powroty”. Nie zabraknie również znanych i lubianych pieśni żeglarskich w wykonaniu Dzieci i Wnuków Kapitana Cooka a więc zespołu działającego przy Sandomierskim Centrum Kultury.

video:tomaszg7

Zapraszamy!

Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego (Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego)

Dyrektor Artystyczny festiwalu: Grzegorz Świtalski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
11 lat temu

„Już dzisiaj w Sandomierzu rozpoczyna się Dookoła Wody Festival. Jedną z gwiazd festiwalu będzie Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z formacją Future Folk.”

W zespole Future Folk śpiewa STANISŁAW Karpiel- Bułecka

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content