Koncert Muzyki Świata w ramach tegorocznego Dookoła Wody Festivalu w Sandomierzu (fotoreportaż oraz video HD)

„Rootstock: Jeden brzeg – wiele kultur” – pod takim hasłem odbył się koncert Muzyki Świata podczas drugiego dnia Dookoła Wody Festivalu w Sandomierzu. Na scenie umiejscowionej na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego było barwnie i wielokulturowo: – W końcu Muzyka Świata to mieszanie kultur – jak wyjaśnia w rozmowie z NW24 Grzegorz Świtalski, dyrektor artystyczny festiwalu.

Na scenie zabrzmieli m.in. PAT SHERIDAN, JIM MAGEEAN i MAREK SZURAWSKI. – To najprawdziwsze szanty, takie od których te inne biorą nazwę – opowiada o festiwalu Grzegorz Świtalski. – Promujemy folklor w takiej postaci w której ta najprawdziwsza energia jest niezmienna, zależy nam na ludowej energii w muzyce, dlatego też na scenie pojawiło się również trio z Senegalu i Gambii SENEGAMBIA TRIO – dodaje.

Gwiazdą sobotniego koncertu był nowatorski i elektryzujący zespół FUTURE FOLK. – To zespół który łączy brzmienia elektro z góralszyzną – wyjaśnia w rozmowie z NW24 Grzegorz Świtalski. Przed występem gwiazdy publiczność czekała jeszcze jedna atrakcja, ” z kolejnej beczki”, występ sandomierskiego teatru ognia.

Monotematyczne tego wieczoru były jedynie komary, które tradycyjnie – na własną nutę, uprzykrzały widzom odbiór widowiska.

Organizatorzy festiwalu: Sandomierskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Sandomierzu, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego (Zadanie zrealizowano przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego)

Więcej o Festiwalu w rozmowie z Grzegorzem Świtalskim, posłuchaj


 

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lidka
11 lat temu

jak żyję to takiego pitolenia nie słyszałam!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content