Baranów Sand: Gmina organizuje odbiór elektrośmieci

Do końca sierpnia br. pod numerem tel. 15 811 85 81 wew. 138 przyjmowane będą zgłoszenia o chęci pozbycia się elektrośmieci przez mieszkańców miasta i gminy Baranów Sandomierski. O terminie zbiórki zgłaszający zostaną poinformowani telefonicznie, odpad będzie odebrany nieodpłatnie przez specjalistyczną firmę. Odbiór elektroodpadów jest możliwy dzięki współpracy gminy z Fundacją Odzyskaj Środowisko.

Elektorśmiecie takie jak np. pralki, lodówki, suszarki, mikrofalówki, drukarki, kamery, wiertarki, komputery, monitory, baterie, żarówki, świetlówki nigdy nie powinny znaleźć się na wysypisku, zawierają bowiem szkodliwe substancje (np. azbest, rtęć, brom) i stanowią zagrożenie dla środowiska, dlatego nie mogą być składowane w dowolnym miejscu.

Wyrzucając na śmietnik zużyte baterie czy sprzęt elektroniczny często nie zdajemy sobie sprawy, że popełniamy wykroczenie za które grozi kara grzywny do 5000 zł. Tego typu śmieci, określane jako Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny, powinny być oddawane w całości (nie wolno demontować takiego sprzętu poza Zakładem Przetwarzania – za demontaż grozi kara od 2000 do 10 000 zł)

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content