Pilkington w Chmielowie rusza od września

Japoński koncern, który obecnie jest jednym z największych światowych producentów w sektorze motoryzacyjnym, wkrótce otworzy nową fabrykę w  Chmielowie. Na dzień dzisiejszy to największa inwestycja zagraniczna w Polsce – jej koszt wynosi około 450 milionów zł.

Fabryka Pilkington Automotive zlokalizowana jest w Chmielowie, na działce o powierzchni ok. 13,5 hektara 30 km od pierwszego zakładu firmy w Sandomierzu.

– O wyborze Polski i Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na miejsce powstania nowego zakładu Pilkington Automotive zadecydowały zarówno doskonałe wyniki osiągane przez nasz zakład w Sandomierzu, przyznany grant z funduszy europejskich, jak również oferta Strefy – mówi Ryszard Jania, Prezes Pilkington Automotive Polska.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 450 milionów zł. 350 milionów zł zainwestował Pilkington Automotive, a kolejne 100 milionów zł firma Panattoni.

Inwestycja w Chmielowie składa się będzie z trzech linii produkcyjnych i magazynu. Szyby samochodowe z Chmielowa dostarczane będą do głównych producentów samochodów na świecie, takich jak General Motors, Ford, Volkswagen oraz Fiat. Docelowo około 70% produkcji zakładu w Chmielowie będzie eksportowane.

Do 2014r. inwestor stworzy ok. 500 miejsc pracy. Dodatkowo 150 etatów może powstać w otoczeniu inwestycji. Inwestycja była prowadzona przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content