30.08 (czwartek) Koncert Gaby Kulki w Sandomierzu

Koncert Gaby Kulki z zespołem odbędzie się w ramach XXII Festiwalu Muzyka w Sandomierzu. Koncert odbędzie się na dziedzińcu sandomierskiego zamku, bilety w cenie 25 zł normalny i 15 zł ulgowy. Początek godz.19.30.

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. By nie nadużywać słowa-wytrychu „alternatywa”, powiedzmy że jej muzyka to progresywny pop: pstrokata mieszanina gatunków, od jazzu, przez fortepianowy rock, po weillowski kabaret.
Wydała dwie autorskie płyty, które zdobyły liczne wyrazy uznania ze strony słuchaczy i krytyków. Nagrodzona między innymi „Fryderykiem” (wokalistka roku 2009), „Mateuszem” Programu Trzeciego Polskiego Radia, nagrodą Trans Vocale, nominowana do Paszportu Polityki. Jest chwalona za muzyczną wyobraźnię, świeżość i brzmienie niespotykane na polskiej scenie muzycznej.

Pierwszym, oficjalnie wydanym albumem Gaby był „Out”. Samodzielnie nagrany (w domu) i samodzielnie wydany. Jednak dopiero płyta „Hat, Rabbit”, nagrana z zespołem i wyprodukowana wspólnie z Marcinem Borsem, przedstawiła jej muzykę szerszej publiczności i zdołała zrobić prawdziwe zamieszanie. Album uzyskał status złotej płyty mniej więcej wtedy, gdy Gaba przygotowywała się do kolejnej, drugiej już w 2009 roku premiery: płyty nagranej z muzykiem sceny ambientowej, Konradem Kuczem, jako Kucz/Kulka. „Sleepwalk” spodobał się nie mniej niż jej autorska płyta i przypieczętował reputację Gaby jako artystki eklektycznej i ambitnej.

Współpracuje z innymi muzykami często i chętnie. Prócz płyty z Kuczem, można ją usłyszec na froncie formacji Baaba Kulka (łączącej rewelacyjnie nieprzewidywalny zespół Baaba z Kulką na wokalu) w repertuarze Iron Maiden. Płyta i dvd dokumentujące to przedsięwzięcie ukazały się wiosną 2011 (także poza granicami Polski) i wielu zachwyciła odwagą i humorem. Rok wcześniej Gaba pełniła obowiązki wokalistki w formacji Młynarski Plays Młynarski, na płycie poświęconej Wojciechowi, nagranej przez jego syna Jana. Ponadto Gaba udzielała się gościnnie (jako wokalistka, a czasem autorka tekstów) na płytach Smolika, Czesław Śpiewa, Levity, Reni Jusis, Baaby (w wersji już nie-maidenowej). Śpiewała piosenki Czesława Niemena w Sopocie, Serge’a Gainsbourga w Operze Narodowej i Madonny na „Chłodnej 25”. Napisała tekst dla Emmanuelle Seigner.

Z Czesławem Mozilem i zespołem Dick4Dick wyruszyła jesienią 2009 w trasę -Trójka Tour odwiedziła 18 miast w Polsce i okazała się wielkim sukcesem. W listopadzie 2010 ukazało się DVD, „Live Rabbit”, dokumentujące jeden z tych super-energetycznych występów. Do regularnych koncertów Gaby ostatnio doliczyć można było Londyn, Pragę (gdzie otwierała koncert Amandy Palmer), Frankfurt oraz Oslo.
Od września 2009 prowadzi w programie 4 Polskiego Radia swoją autorską audycję – Gabofon. Jej imiona nosi para mini szetlandzkich kucyków (Gaba, oraz Kulka). – za www.gabakulka.com

video:mysticprodtv

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kulki
9 lat temu

Super, nie mogę się już doczekać!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content