02.09 (niedziela) Pożegnanie lata nad Jeziorem Tarnobrzeskim (video)

W ramach koncertu „Pożegnanie lata nad Jeziorem Tarnobrzeskim” wystąpią: Translola, Alex Carlin, Łagodna Pianka i Krzysztof „K.A.S.A” Kasowski, który również poprowadzi imprezę. Organizatorzy zaplanowali również II regaty miast nadwiślańskich. Na tę imprezę miasto wyda ok.20 tys. zł, reszta czyli ok.40 tys. zł pokryta zostanie z Funduszu Europejskiego.

Translola powstała w 2008 roku i do tej pory dała około 200 koncertów nie tylko w całej Polsce (m.in. trasa po Bieszczadach,support New Model Army,podczas krakowskiej Nocy Poezji, jako gwiazda Przeglądu Kapel Studenckich czy gość specjalny na jubileuszu 25-lecia Sztywnego Pala Azji w warszawskich Hybrydach), ale również poza granicami, m.in. w Niemczech, Irlandii (Cork X Southwest Music & Arts Festiwal) czy Rosji (festiwal w Perm na zaproszenie niemieckiego stowarzyszenia współpracy kulturalnej MitOst). Wszędzie zespół przyjmowany jest entuzjastycznie i ma coraz większą liczbę fanów, co pokazała choćby siedmiokoncertowa trasa po Niemczech w czerwcu 2012 roku.

Gramy muzykę z pogranicza niezależnego rocka i post punk. Jesteśmy autorkami projektu „Transeastern Underground”, którego osią jest twórczość przedwcześnie zmarłej wybitnej rosyjskiej pieśniarki i poetki Janki Diagilewej.

2011 był rokiem dwudziestej rocznicy upadku Związku Radzieckiego i równocześnie dwudziestej rocznicy śmierci Janki Diagilewej, symbolu niezależnej kultury kiedyś i dziś. Janka Diagilewa, która w Polsce jest praktycznie nieznana, w niektórych środowiskach rosyjskich uznawana jest za twórczynię kultową. Dla nas stała się inspiracją.

Od dwóch lat koncertujemy wykonując piosenki Diagilewej po polsku i po rosyjsku. Grałyśmy już na międzynarodowych festiwalach w Berlinie, irlandzkim Cork czy w Perm na zaproszenie niemieckiego stowarzyszenia współpracy kulturalnej MitOst. Ostatni z koncertów odbił się szerokim echem i grupa otrzymała zaproszenie na festiwal poświęcony pamięci Janki Diagilewej w Nowosybirsku. Nasza fascynacja Janką spowodowała zainteresowanie mediów rosyjskich – udzieliłyśmy wywiadu Komsomolskiej Prawdzie i otrzymałyśmy szereg zaproszeń na koncerty w różnych miastach w Rosji

Grupę tworzą: Gabi Ganczarska- voc, Amina Dargham-git., Ewa Langer-bas, Żaneta Seweryn-perkusja


http://www.translola.pl/

http://www.alexrok.com/

video: TheAlexRockChannel

Zespół Łagodna Pianka powstał w Sędziszowie Młp. Obecnie kapela nagrywa obecnie swój debiutancki materiał. Jego producentem został Jacek Szabrański (The Car Is On Fire), a pośród realizatorów znalazły się tak uznane postaci jak Maciej Cieślak (Ścianka).

Skład: Dyło Marcin, Jabłoński Andrzej, Jabłoński Piotr, Łyszczak Arkadiusz

http://www.myspace.com/lagodna_pianka

video: axunone

Krzysztof „K.A.S.A.” Kasowski (ur. 25 grudnia 1970 w Kielcach) – polski muzyk, kompozytor i podróżnik, założyciel Kapeli z Miasta Kielce. Lider pierwszej kieleckiej grupy rapowej o nazwie Zespół Downa, z którą w 1991 r. wystartował w eliminacjach do festiwalu w Jarocinie, jednak został zdyskwalifikowany z powodu wulgarnych tekstów.

W 1996 roku rozpoczął solową karierę jako K.A.S.A., podpisując kontrakt z wytwórnią BMG i wydając płytę Reklama. W wyniku intensywnej promocji koncertowej płyta osiągnęła duży sukces, a Kasowski otrzymał liczne nagrody: Indywidualność roku (1996), Dance Music Awards za debiut roku (1996) oraz nominację do Fryderyka (1996) w kategorii muzyki tanecznej za album Reklama. 30 czerwca 1997 wydał kolejną płytę zatytułowaną Prezes Kuli Ziemskiej, a w 1998 r. album K.A.S.A. nr 3, za który w 1999 otrzymał Fryderyka w kategorii Album roku – dance & techno. W tym okresie zyskał dużą popularność i był zapraszany do wielu programów talk-show.

W swojej twórczości łączy klimaty latynoskie, muzykę ragga oraz nawet elementy muzyki ludowej. Znany ze współpracy z wieloma artystami, m.in. z Piaskiem i Funky Filonem. W lipcu 2007 wydał nową płytę Wszystko od nova, na której znajduje się m.in. przebój To właśnie lato. W grudniu 2008 nawiązał współpracę z uznanym managementem, firmą Music Zone Katarzyny Litwin. W maju 2009 nakręcił wraz z wytwórnią Music Zone klip w Piszu na Mazurach, do utworu „Powiedz gdzie jesteś”, który zakwalifikował się do opolskich premier. W 2011 wystąpił gościnnie w teledysku „Zabierz ze sobą mnie” discopolowego zespołu Junior

http://www.kasa.com.pl/

video: KASOWER

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
www
10 lat temu

Normalnie czad. Jak już macie robić coś na siłę z musu to lepiej odpuście sobie. Szkoda naszych pieniędzy.

Kryzys
10 lat temu

kolejna debilna impreza dla skarpet frote

Fix
10 lat temu

Ciekawe kto w UM odpowiada za ramówkę imprezy i wybór zespołów? Wie ktoś ile kasy idzie na to „Pożegnanie”?

Zenon
10 lat temu

Jakie miasto takie i pożegnanie lata. Już w ciemno typuję jaki komunikacyjny chaos będzie. Coś podobnego jak na imprezie ”Lato z Radiem”.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content