Mastalerz: Nikogo nie znieważyłem, powtórzyłbym te słowa jeszcze raz. Dziubiński: Nie dziwi mnie to, bo to nie pierwszy raz kiedy pan prezydent publicznie obraża

Były prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez swojego następcę Norberta Mastalerza. – Wystosowałem dwa zarzuty, o zniesławienie i  propagowanie idei faszystowskich – wyjaśnia w rozmowie z NW24 prezydent Dziubiński.

Do zdarzenia doszło podczas ubiegłej sesji Rady Miasta. – Pan prezydent odpowiadając na moje pytania powiedział, że jestem hemoroidem, który opluwa rzeczywistość a moje działania sprowadzają się do doktryny Goebbelsa (Kłamstwo trzy razy powtórzone staje się prawdą – przyp.red) – wyjaśnia w rozmowie z NW24 prezydent Dziubiński.

PREZYDENT MASTALERZ: „NIC SIĘ NIE STAŁO”

W ocenie obecnego prezydenta „ nic się nie stało” i nie ma za co przepraszać. – Ja nikogo nie znieważałem, nie propagowałem żadnej idei faszystowskiej i współczuje niezawisłej prokuraturze tarnobrzeskiej faktu, że będzie takie rzeczy rozstrzygać – wyjaśnia podczas dzisiejszej konferencji prasowej. – Nie żałuję tych słów i mógłbym je powiedzieć jeszcze raz – dodaje.

Prezydent dodaje również że przepraszać potrafi, jeśli zaistnieje ku temu konieczność. – Zdarzało mi się będąc radnym zagalopować się, ale i potrafiłem się zreflektować i jeszcze na tej samej sesji przeprosić – dodaje.

PREZYDENT DZIUBIŃSKI: POZIOM DEBATY OSIĄGNĄ DNO

Podejście do tej kwestii przez prezydenta Mastalerza, nie zdziwiło jego poprzednika. – Mnie to nie dziwi, to jest naturalne, bo to nie jest pierwszy raz kiedy pan prezydent takie wypowiedzi stosuje – tłumaczy w rozmowie z NW24 prezydent Dziubiński. – Może prezydent jest nieświadomy, że popełnia coś co nie przystoi człowiekowi piastującemu ten urząd – dodaje.

Wystąpieniem na drogę sądową prezydent Dziubiński chce pokazać swój sprzeciw przeciwko działaniom prezydenta wobec radnych mających inne od prezydenta zdanie. Były prezydent podkreśla, że inwektywy płynące z ust obecnego włodarza miasta nie są nowością, przez co poziom debaty radnych często osiąga przysłowiowe „dno”.

– Moim obowiązkiem jest zwrócić uwagę mniej doświadczonemu koledze, bo posiadającemu tylko dwuletnie doświadczenie a ja mam szesnastoletnie, że stanowisko prezydenta wymaga godności od prezydenta i traktowania wszystkich osób w sposób godny, tak, jak oni na to zasługują – wyjaśnia w rozmowie z NW24. – Uważam, że ktoś musi się w końcu sprzeciwić praktykom i sposobowi oceniania ludzi przez prezydenta Mastalerza – dodaje.

Według prezydenta Mastalerza podjęte przez byłego włodarza miasta kroki są przykrywką dla braku konstruktywnej krytyki. – Jak komuś brakuje pomysłów na działalność, to forma by zaistnieć pijarowsko. (…) traktuje to zabawowo, bo jest to nic innego niż forma przetrwania – wyjaśnia dodając jednocześnie, że trudno orzec, czy określenie kogoś mianem „hemoroida czyli żylaka pewnej części ciała” jest rzeczywiście obraźliwe.

– Jeżeli pan prezydent oświadczy, że słowo hemoroid nie jest obraźliwe, od przyszłej sesji będę się w ten sposób do niego zwracał, a nie tak jak do tej pory per panie prezydencie – ripostuje prezydent Dziubiński.

Więcej na ten temat w materiałach audio i video

Mówi prezydent Dziubiński – posłuchaj


 

O sprawie wypowiada się prezydent Mastalerz podczas dzisiejszej konferencji, zobacz

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ricky
11 lat temu

Redaktor chyba zapomniał poinformować, że nagrywa rozmowę telefoniczną z Dziubińskim (słychać podniesienie i odłożenie słuchawki). Jeśli się nie mylę jest to naruszenie prawa.

NW24
11 lat temu
Reply to  ricky

Redaktor poinformował prezydenta Dziubińskiego, że umieści w całości jego wypowiedź.

ricky
11 lat temu

Oj do końca nie wiem.
Jest chyba taki wymóg, że jak dzwoni dziennikarz, to musi powiedzieć, że rozmowa jest rejestrowana i będzie opublikowana w całości lub fragmentach. Wyjątek stanowi bodaj Radio, ale wówczas, trzeba zaznaczyć, że wypowiedź jest dla radia, co jest równoznaczne z poprzednim.

NW24
11 lat temu
Reply to  ricky

Jeszcze raz powtórzę, redaktor poinformował prezydenta Dziubińskiego, że umieści w całości jego wypowiedź aby nie wypaczyć sensu i otrzymał zgodę.

Olo
11 lat temu

Nie tłumaczcie się tylko róbcie swoje. Wasze materiały to nowa jakość w lokalnym medialnym światku gdzie „niezależne” pismaki wybierają zdania i wypowiedzi jakie im pasują do z góry ustalonego schematu przeważnie wypaczając ich sens. Tu jest wszystko czarno na białym.

tbg
11 lat temu

Mastalerz mocno się zagalopował, plujmy sobie w twarz, śmiejmy się a miejskie problemy jakoś same się rozwiążą.

koksiarz
11 lat temu

Bezrobocie w mieście Tarnobrzeg 14,9% (na koniec lipca 2012 odnotowano 3005 osób bez pracy, na koniec czerwca 2990.

dodając do tego kompromitujący czynnik ludzki czyli chamstwo bo jak inaczej nazwać tytułowanie innego człowieka „hemoroidem” ?
oczywiście,można powiedzieć,że to rewanż za chamstwo poprzedniej ekipy względem obecnego prezydenta… tylko czy to nie oznacza brutalnej prawdy,że tak na niwie społeczno-gospodarczej jak i elementarnej kultury wybór mieliśmy między dwoma burakami ?

a przecież to nie pierwszy raz,bo Wąsika,jakim palantem by nie był reprezentujący mieszczan Tarnobrzega prezydent nie powinien tytułować „owsikiem”

gostek
11 lat temu

Prostactwo obecnego prezydenta sięga zenitu a ta zarozumiała pewność siebie może szybko się obrócić przeciwko niemu. Jak można jeszcze głupio się tłumaczyć, za obrażanie człowieka bo przecież tamten go atakuje a sam nic nie robił… Ja nie głosowałem na takiego prezydenta… Przed wyborami byłeś inny.

spoko
11 lat temu

Czego życzyć człowiekowi, który chwali się, ile razy skąd go wyrzucano? Dalszych sukcesów?? (zapomniał o stanowisku wicemarszałka sejmiku wojewódzkiego, też go stamtąd spuścili)

Tarnobrzeżanin
11 lat temu

Z jednym mogę zgodzić się z Mastalerzem, że opozycja nie potrafi zaoferować nic w zamian i jest marnej jakości. Dopóki opozycja nie będzie miała sensownego lidera to Mastalerz będzie robił wszystko co zechce. Brak pracy Mastalerzowi zarzucić nie mogę a rozliczać go będziemy za efekty. Styl rządzenia delikatnie to nazywając pozostawia wiele do życzenia.

Fix
11 lat temu

Politycy lokalni jak i ich koledzy z ul. Wiejskiej prześcigają się w coraz to wymyślniejszych określeniach i zwrotach mających na celu obrażenie przeciwnika. Cwaniactwo rezydenta śmiejącego się z tego czy sąd rozpatrzy „żylaka” w pewnym miejscu jako obraźliwe to lekka przesada.

Grzesko
11 lat temu

Żadna nowa jakość, bo czasami warto jest się zastanowić nad zadawanymi pytaniami, aby nie brzmiały zbyt infantylnie.

Ltd
11 lat temu

Mastalerz znieważa ludzi na lewo i prawo, ktoś taki nie powinien nas reprezentować.

wacek
11 lat temu

PYZATY CWANIACZEK PROSTACZEK! JAK SAMO NAZWISKO WSKAZUJE-JEGO PRZENACZENIEM JEST PRACA W STAJNI A NIE W UM

wacek
11 lat temu

najżałosniejsze jest to ze walczy z rzekomym chamstwem na stadionie a sam wprowadza chamstwo do urzędu, hipokryzja w najczystszej formie

stary_kibic
11 lat temu

Brawo! Trafna uwaga, rzekoma walka z chamstwem na stadionie jest niczym innym jak cenzurą i łamaniem wolności słowa. A jakiego „władca” publicznie używa języka to wszyscy słyszymy. Hipokryzja w podręcznikowym wydaniu.

marta
11 lat temu

Proponuję referendum w sprawie odwolanie tego pseudo prezydenciny.Niech zapier…w skanskiej z taczkami.Tylko czy radni beda mieli na tyle ambicji i odwagi aby o takie referendum wnioskowac????

Liściu
11 lat temu

możeta mu tera naskoczyć na wentyl!

davey
11 lat temu

Mastalerz cały czas udaje głupa podczas tej tyrady z mlaskaniem i innymi odgłosami wydawanymi z wewnątrz.Oczywistym jest dla wszystkich dlaczego wspomniał o hemoroidach mówiąc do Dziubińskiego.Najgorsze jest,że taki styl polityki uprawia od wielu lat a mimo to o coś takiego oskarża właśnie Dziubińskiego.Kim to trzeba być…?

Mańka
11 lat temu

Przeprosiłby i było by po sprawie. Napinając się pogarsza swoją sytuacje. Panie prezydencie, walczysz Pan z chamstwem i wulgaryzmem stadionowym? tak Pana to boli? Może wpierw zacząć od siebie? Jak to wygląda?

Puk Puk
11 lat temu

Bardzo dobrze panie Dziubiński, może Mastalerz w końcu się opamięta ze swoim słownictwem. Nic się nie stanie jak za chwilę Mastalerz zwoła konferencję prasową, wygłaszając na niej, że „niezawisły” sąd lub prokuratura niczego złego się nie dopatrzyła. Opinia publiczna będzie pamiętać. Jak ktoś wyżej napisał, że opozycja jest słaba(bo jest) ale obecnie rządzący sam się wykończy. Dajcie mu czas.

Antoś
11 lat temu

Ta wypowiedz Mastalerza to pokłosie artykułu Pintala o Stowarzyszeniu w którym zaatakował go. Chciał w ten sposób przypodobać Mastalerzowi.
Panie Pintal jest Pan tyle warty co Mastalerz.
Żenada.
Wstyd mi, że ktoś taki jak Mastalerz jest Prezydentem mojego Miasta.

Bezr
11 lat temu

Mastalerz jest najlepszy prezydent od 16lat przynajmnie slucha ludzi daje im prace pomaga jak komuś trzeba. Każdego wysłucha a nie jak tamten buc stary nikogo niesłuchał ludzi miał daleko w dupie nikogo nieprzyjął bo ważniejsze mial chlanie a nie tarnobrzeżan ile długu narobił dla miasta niech to dzubiński z wlasnego konta teraz spłaci

www
11 lat temu

Ktoś tu pisał, że publikowanie całej rozmowy to nowa jakość w lokalnych mediach:) Nie, to lenistwo.
Dziennikarstwo polega na tym, że przekazuje się ludziom pewne treści w maksymalnie przystępnej formie. A tutaj ciągle idą na łatwiznę – godzina konferencji mastalerza, 10 minut rozmowy z dziubińśkim itp…

Olo
11 lat temu
Reply to  www

Jak widzę kolejną osobę zabolało moje stwierdzenie 🙂 Osobę, która posiada wiedzę na temat dziennikarstwa 🙂 Lenistwo powiadasz? A to dobre! Napisali tekst a dla dociekliwych zamieścili dodatkowo całe wypowiedzi. To jest wg. Ciebie lenistwo? Wg. mnie to rzetelność. Inny dziennikarz wybiera po 2 zdania jakie mu pasują i szykuje tekst pod wodza lub opozycję. Tu całe szczęście tego nie ma, wszystko jest czarno na białym. Ich wina, że Mastalerz dostaje słowotoku i gada przez 14 minut a Dziubiński tylko 8?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
25
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content