Zlot Stulecia Harcerstwa Tarnobrzeskiego 30 sierpnia – 2 września (zdjęcia)

Ponad sto lat temu w Tarnobrzegu przy Szkole Realnej powstała pierwsza drużyna harcerska im.Tadeusza Kościuszki. Jej drużynowym został wówczas dh.Józef Wojnas, a opiekunem z ramienia „Sokoła” był Jan Piechota.

Z tej właśnie okazji Hufiec ZHP Tarnobrzeg zorganizował zlot. Zaprosił zuchy, harcerki, harcerzy seniorki i seniorów na wspólne wspominanie i harcowanie. Miasteczko zlotowe w którym mieszkają harcerze mieści się na Nadolu na „wysepce” wokół „Orlika”. Zlot będzie można odwiedzać od 31 sierpnia do 2 września.

Na Harcerzy będą czekać różne atrakcje:
-Kino Zlotowe
-Mini Park Linowy
-Kawiarenka

Ponadto dla mieszkańców harcerze zorganizowali Jarmark sportowo-muzyczny , koncert zespołu harcerskiego oraz grę miejską „Godzina 4:35”. Do miasteczka zlotowego przyjechali już harcerze z Nowej Dęby, Tarnobrzega i Gorzyc. Na zlocie nocuje prawie 70 osób a dochodzących jest prawie drugie tyle.

Pierwszy dzień zlotu upłynął harcerzom na budowaniu miasteczka zlotowego, a wieczorem, przy obrzędowym ognisku, spotkali się z historią tarnobrzeskiego hufca opowiadaną przez ludzi, którzy ją tworzyli.

Czekamy z otwartymi harcerskimi ramionami na mieszkańców i innych harcerzy.

tekst: Centrum Medialne Zlotu Stulecia Harcerstwa Tarnobrzeskiego
foto: Tomasz Kantorowicz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content