Tarnobrzeg: Odgłosy drapieżników odstraszają ptaki na stadionie

Gołębie, wrony oraz kawki mocno dają się we znaki zarządcom tarnobrzeskiego stadionu. Ptaki zanieczyszczają trybunę odchodami, oraz niszczą murawę wydziobując całe kępki traw. Władze postanowiły działać – zainstalowano dwa głośniki, z których emitowany jest głos drapieżników.

Choć jak przyznaje dyrektor MOSiR Adam Strumiński problem istnieje od momentu postawienia zadaszenia trybuny w elementach którego ptaki znajdują kryjówkę, system zamontowano kilka dni temu. – Szukaliśmy skutecznego rozwiązania, na razie znaleźliśmy takie – tłumaczy dyrektor w rozmowie z NW24.

– Jest to problem, który nie dotyczy pojedynczych sztuk ptaków lecz całych chmar, które wyrządzają duże szkody na stadionie – dodaje Agata Rybka z Kancelarii Prezydenta Miasta.

System ostrzegawczy który kosztował ok. 500 zł, automatycznie, co kwadrans odtwarza nagrane dźwięki drapieżników.

Problem z ptakami niszczącymi murawę stadionu nie dotyczy jedynie tarnobrzeskiego obiektu. Angielski stadion Aston Villa regularnie, trzy razy w tygodniu „patrolował” jastrząb Harissa. W ten sposób klub płoszył sroki, które niszczyły murawę boiska, robiąc w niej dziury i wyrywając trawę. Klub zdecydował się na „zatrudnienie ptaka” po tym, jak w walce ze „szkodnikami” nie pomogły ustawiane na stadionie duże imitacje sów.

Dwa jastrzębie i sokół miały zaprowadzić porządek na PGE Arenie w Gdańsku. Drapieżniki miały za zadanie wystraszyć gołębie, które gnieździły się w konstrukcji dachu oraz w tunelach.

Czy doczekamy się takich „ptasich patroli” również na tarnobrzeskim stadionie? Czas pokaże, jak na razie w ocenie dyrektora MOSiR Adama Strumińskiego system skutecznie odstrasza niechcianych użytkowników miejskiego stadionu.

foto: Agata Rybka

Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
11 lat temu

a stracha na wróble wypróbowali? jakby odpowiednio takiego wystylizować to i wrona ucieknie w popłochu, proponuję konkurs

morduś
11 lat temu

Niech się jajkami pobawią bo święta idą…

Fix
11 lat temu

kawki i wrony dają czadu nie tylko na stadionie, nawet mewy upodobały sobie nasze miasto 🙂

Bolek
11 lat temu

Kibicom wypowiedzieli już wojnę, teraz ptaki im srają, kto będzie następny?

Ltd
11 lat temu

No proszę, zabronił złośliwiec flag, bębnów i megafonu to i od razu ptaszyska dały się we znaki. W przyrodzie nic nie ginie 🙂

spoko
11 lat temu
Reply to  Ltd

jeszcze jakiś pełzak na stadionie straszył 😉

echoi
11 lat temu

pamietcie bociana, który oglądał mecze piłkarzy Siarki????? Mastalerz kibic od siemniu bolesi zapomniał

szeryf
11 lat temu
Reply to  :)

Dobre! Ciekawe czego szukał? 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content