Tarnobrzeskie tenisistki rozpoczynają rozgrywki ligowe. Trener Nęcek: „Ten sezon traktujemy jako przejściowy”

W „przemeblowanym składzie” tarnobrzeska drużyna KTS „Zamek” Tarnobrzeg rozpoczyna dziś walkę o 22 tytuł Mistrzyń Polski. Pierwszym ligowym rywalem ekipy trenera Nęcka jest beniaminek z Warszawy, miejscowa Spójnia.

Ze „starego składu” w drużynie pozostały jedynie Kinga Stefańska i Renata Strbikova. Do Chin na własną prośbę powróciły Xu Jie i Liu Li, natomiast liderka zespołu Li Qian, najprawdopodobniej powróci do gry w Tarnobrzegu po półtorarocznym urlopie.

W dzisiejszym meczu ze Spójnią w barwach KTS-u zadebiutuje 17-letnia Chinka Wang Yixiao. – To będzie pierwszy sezon tej zawodniczki w Polsce i Europie – wyjaśnia w rozmowie z NW24 trener Zbigniew Nęcek. – To dziewczyna z bardzo dużą motywacją, pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne – dodaje.

MARGARITA W PAŹDZIERNIKU

2 października w meczu ligowym przeciwko Nadarzynowi tarnobrzeska publiczność będzie mogła zobaczyć w akcji gwiazdę ukraińskiego tenisa, aktualną brązową medalistkę ME –  21-letnią Margaritę Pesotską. Jak zapowiada trener Nęcek, po ukraińską rakietę sięgać będzie w przypadku meczy z wymagającymi rywalkami z Polski i Europy.

– Margarita ma bardzo napięty kalendarz startowy, jako najlepsza zawodniczka Ukrainy gra w drużynie narodowej, występuje w turniejach zagranicznych a dodatkowo jest studentką Uniwersytetu w Kijowie – wyjaśnia NW24 trener.

W listopadzie do drużyny dołączy druga Chinka, Jia Jun, początkiem nowego roku zaś kolejna Chinka, choć z niemieckim paszportem – Han Ying, aktualnie plasującą się około 30. miejsca w rankingu światowym.

Han dołączy do nas dopiero w styczniu lub lutym, ponieważ w najbliższym czasie zostanie mamą – tłumaczy NW24 trener Nęcek. W szerokiej kadrze KTS-u znalazła się również juniorka Malwina Kantorowicz.

PRZEDE WSZYSTKIM MISTRZOSTWO POLSKI

W opinii trenera Nęcka nadrzędnym celem drużyny w nadchodzącym sezonie będzie obrona Mistrzostwa Polski. – To jest nowa drużyna, która musi się dograć i dotrzeć. Dlatego ten sezon traktuję jako przejściowy, w którym najważniejszym celem będzie 22 tytuł MP – wyjaśnia NW24 trener.

– Oczywiście mam nadzieję, że zagramy kilka dobrych spotkań w Pucharze Europy, jednak na zwycięstwo w tej imprezie myślę, że będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, kiedy do zespołu wróci Li Qian – dodaje.

Dzisiejsze spotkanie w Warszawie rozpocznie się o godz. 17.30. W Tarnobrzegu KTS zagra w niedzielę 16 września. Rywalkami Mistrzyń Polski będzie kolejny beniaminek – Stella Gniezno. Początek meczu godz.18.

Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się 25 października w Zamku Dzikowskim.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content