Tarnobrzeg: 57-latek niszczył, wyzywał i groził – teraz czeka go nawet 5 lat więzienia

Trzy przestępstwa ma na swoim koncie 57-letni mężczyzna, zatrzymany przez tarnobrzeskich policjantów. Za popełnione przestępstwa mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Kilka dni temu dyżurny jednostki Policji został powiadomiony o zniszczeniu instalacji elektrycznej w jednym z tarnobrzeskich barów. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Awanturnik w barze zniszczył krzesła, uszkodził elewację budynku oraz zniszczył instalację elektryczną pozbawiając lokal prądu. Chuligana w akcji zarejestrowała kamera monitoringu.

Podczas zdarzenia mężczyzna był pijany, zachowywał się bardzo agresywnie, nie stosował się do poleceń policjantów, groził im oraz znieważał używając przy tym wyzwisk i słów wulgarnych. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało u niego 2,17 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do jednostki policji, gdzie trafił do aresztu. Następnego dnia mężczyzna został przesłuchany i zwolniony do domu.

Po kilkunastu godzinach dyżurny Policji przyjął zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna rozbija butelki na chodniku. Sprawcą okazał się wcześniej znany Policji 57-latek. Awanturnik trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie swojego pobytu znieważał wyzwiskami policjantów wykonujących czynności służbowe oraz kierował wobec nich groźby karalne. Jednego z funkcjonariuszy próbował uderzyć. Będąc w celi zatrzymany mężczyzna krzycząc bił pięściami w drzwi oraz resztkami jedzenia wysmarował ścianę.

Agresywny mężczyzna został odwieziony do szpitala psychiatrycznego w Nowej Dębie. Po krótkim pobycie zbiegł z niego. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze przedstawili mu kolejne zarzuty.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x