Powiat tarnobrzeski: 10 pijanych kierowców zatrzymanych przez policję

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań policyjnych mających na celu podnoszenie świadomości kierowców, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda po alkoholu, wciąż wiele osób lekceważy przepisy i kieruje pojazdem mimo, że wcześniej piła alkohol. Weekendowe podsumowanie jest smutnym tego dowodem. Na terenie powiatu tarnobrzeskiego funkcjonariusze, zatrzymali 10 nietrzeźwych kierowców. Poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo.

W sobotę przed godziną 3, na ul. Sandomierskiej w Tarnobrzegu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata cinquacento. 21-letni mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,92 promila alkoholu w organizmie.

Tego dnia policjanci patrolując ul. 1000-lecia zauważyli jadący bez włączonych świateł mijania samochód osobowy marki Fiat Siena. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd. Kierujący fiatem wyskoczył z pojazdu i zaczął uciekać w kierunku pobliskich bloków. Policjanci ruszyli w pościg. Po krótkiej chwili zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało u niego 2,41 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie też 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Został on zatrzymany podczas jazdy rowerem przez policjantów przed Pl. Bartosza Głowackiego. Alkomat wykazał u niego 2,74 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 1,72 promila wykazało urządzenie w organizmie kierowcy mercedesa. 38-letni mężczyzna został zatrzymany na ul. Targowej w Tarnobrzegu przez policjantów ruchu drogowego.

Jazdę innemu kierowcy mercedesa udaremnili policjanci na ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Wynik badania u 40-letniego mężczyzny wynosił 0,66 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu odpowie też 5 rowerzystów zatrzymanych przez policjantów na terenie gminy Gorzyce i Nowa Dęba. Rekordzistą w tej grupie okazał się 29-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali na drodze w Furmanach. Alkomat wykazał u niego 1,74 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy poniosą odpowiedzialność karną za przestępstwo.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
sm
9 lat temu

Po co więzienie? Przecież to nie są kryminaliści tylko pechowcy, którzy znaleźli się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie. Dać 24 miesiące robót publicznych i już miasto zaoszczędziłoby na sprzątaniu albo odśnieżaniu chodników czy jakiś innych drobnych pracach. Grosz do grosza i będzie kokosza!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content