Sandomierz: Od poniedziałku działa już pracownia rezonansu magnetycznego

Pracownia Rezonansu Magnetycznego mieści się w sandomierskim szpitalu powiatowym w pomieszczeniach po byłej rehabilitacji. Koszt zakupu aparatu i adaptacji pomieszczeń wyniósł 5,5 mln zł. Połowa pieniędzy pochodzi z budżetu powiatu, resztę szpital będzie spłacał w ratach przez najbliższe cztery lata. Oficjalne otwarcie pracowni nastąpi w najbliższy piątek.

Rezonans magnetyczny to obecnie jedno z najdokładniejszych badań wykorzystywanych w diagnostyce obrazowej. Pomaga w diagnozowaniu chorób i schorzeń. Ze względu na swój nieinwazyjny charakter cieszy się dużą popularnością.

W sandomierskiej pracowni planowane jest wykonywanie od 7 do 10 badań dziennie. Szpital posiada umowę z NFZ na wykonywanie bezpłatnych badań rezonansu magnetycznego w trybie ambulatoryjnym. Z badań skorzystać mogą nie tylko mieszkańcy powiatu sandomierskiego, również m.in. mieszkańcy Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Dotychczas najbliżej działająca pracownia rezonansu mieściła się w Stalowej Woli. Placówki tego typu znajdują się również m.in. w Kielcach, Rzeszowie, Przemyślu, Mielcu i w Jarosławiu.

Do badania wymagane jest skierowanie ze szpitalnych poradni specjalistycznych (druk skierowania dostępny tutaj) lub od innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który realizuje finansowane przez NFZ świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Rejestracja telefoniczna: p. Alina Mokrzycka, /15/ 833-06-23.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content