Już dziś australijski bluesman Claude Hay zagra w Nowej Dębie

Zapraszamy Państwa do Nowej Dęby gdzie pod patronatem festiwalu Satyrblues w piątek, 14 września 2012 r. o godz. 19:30 w Samorządowym Ośrodku Kultury, koncert specjalny zagra CLAUDE HAY.

http://claudehay.com.au/newsletter/uk-and-poland-tour-announced/

Niech dodatkową zachętą do odwiedzenia tej najnowocześniejszej obecnie sali kameralnej w Polsce będzie informacja o udziale dwóch czołowych polskich karykaturzystów, którzy od godziny 18:00 będą portretować przybyłych na koncert widzów. Każdy kto nie boi się ujrzeć w krzywym zwierciadle satyry, otrzyma w prezencie własną karykaturę opatrzoną specjalną dedykacją autora.

Claude Hay Oryginalny BLUESMAN z Australii a dokładnie to z BLUE Mountains, malowniczej krainy położonej w pobliżu Sydney. Jest artystą, którego występy określa się mianem One Man Roots & Loops Band czyli wszystko co wykonuje na scenie robi samodzielnie z niewielkim udziałem zmuszonej do posłuszeństwa elektroniki…

Claude Hay każdy dźwięk tworzy na oczach widowni nie korzystając z gotowych podkładów elektronicznych. Swoim specyficznym brzmieniem szybko wprowadza słuchacza w rootsowy trans, przywołując najlepsze lata tradycyjnego bluesa. Rezultat jego zabiegów jest bardzo interesujący co m.in. zgodnie podkreślają recenzenci na całym świecie pisząc wprost, że Claude Hay szturmem podbija świat bluesa. Zresztą inaczej być nie może bo w jego autorskim przekazie dominuje uzależniająca jakość i oryginalność. Co ciekawe jest artystą samo wystarczalnym również poza sceną bo jako zapalony konstruktor własnoręcznie wykonał swoją dwugryfową gitarę, którą nazwał „Betty” a także zbudował własny dom i przerobił vana na mobilne studio nagraniowe. Jego dotychczasowa dyskografia liczy dwa albumy: debiutancki „Kiss the Sky” (2007) i „Deep Fried Satisfied” (2010).

Pochodzący z ostatniego albumu utwór „Get Me Some”, inspirowany doznaniami po zjedzeniu nowojorskiej pizzy, stał się w Australii najlepszą bluesową piosenkę w 2011 roku.

Ubiegły rok artysta spędził w trasie koncertując w Australii a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych gdzie zagrał na żywo w radiu dla 14 mln. słuchaczy. W ojczyźnie bluesa rozpoczął też pracę nad swoim kolejnym albumem w legendarnym Sun Studios w Memphis w którym niegdyś nagrywali tacy mistrzowie jak Elvis Presley i Johnny Cash. Nowy album ma ukazać się w połowie 2012 roku co stanowi podwójnie dobrą wiadomość dla polskich fanów bluesa gdyż jako pierwsi w Europie usłyszą na koncertach materiał premierowy. Claude będzie pierwszym rootsowym bluesmanem z Australii, który jesienią zawita do Polski na zaproszenie tarnobrzeskiego Stowarzyszenia „OKO” (Ochrona Kultury Oryginalnej).

Victor Czura
Stowarzyszenie OKO

info:
www.satyrblues.pl
http://www.bluesattack.blogspot.com/p/satyrblues-news.html

UWAGA:
sprzedaż biletów na Satyrblues prowadzi sklep muzyczny HARMONIUSZ w Tarnobrzegu, ul. Piłsudskiego 20
a na koncert Claude Hay w nowej Dębie: SOK http://www.kultura.nowadeba.pl/o-nas/kontakt/

Program 13 edycji festiwalu Satyrblues znajdziesz tutaj

video:claudehay

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lidka
10 lat temu

na bank będę tu i tu!

Maksymilian
10 lat temu

Wreszcie dobra impreza w ND za rozsądne pieniądze. Z Hendrixem za 70zł to była wtopa.

bluebird
10 lat temu

fuck, dał się podejść tym udawanym Hendrixem SOK w Dębie jak głupie ciele ale teraz szykuje się nowa jakość i będzie sukces.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content