Pomiar w 0,3s, działa zza szyby samochodowej i nie wykryje go antyradar (video)

Tarnobrzescy policjanci dostali nową broń w walce z piratami drogowymi.  Dwa laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR wykonujące pomiar w 0,3 s. W całym województwie jest 33 takich mierników.

Wyglądają podobnie do znanych kierowcom radarów „suszarek”. Jednak ich działanie opiera się na innej zasadzie. Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość za pomocą wysyłanego krótkiego impulsu promieniowania laserowego.

Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość, w jakiej pomiar był wykonany. Wyświetla czas, od momentu wykonania pomiaru. Jest skuteczne w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od natężenia ruchu, ukształtowania terenu, infrastruktury i warunków atmosferycznych. Można używać go zza szyby samochodu. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów jest niewykrywalny. Ultralyte lti 20-20 działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Duża dokładność sprawia, że laserowa wiązka może być użyta do pomiaru odległości np. w miejscu wypadku.

Dane techniczne:

dokładność pomiaru: ±1 km/h
zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
zakres temperatur: -30°C do +60°C
czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy

Dotychczas po jednym urządzeniu wykorzystywali w służbie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta. W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała 31 nowych urządzeń. Zostały one zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Laserowe mierniki prędkości trafiły na wyposażenie komend miejskich i powiatowych Podkarpacia. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzymała 3 nowe urządzenia. Po 2 mierniki prędkości otrzymały komendy w Przemyślu, Krośnie, Tarnobrzegu, Dębicy, Jarosławiu, Jaśle, Mielcu, Sanoku i po jednym urządzeniu komendy w Brzozowie, Kolbuszowej, Lesku, Leżajsku, Lubaczowie, Nisku, Przeworsku, Ropczycach, Stalowej Woli, Strzyżowie, Ustrzykach Dolnych i jeden miernik prędkości otrzymał Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie.

foto, video&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content