20.09 (czwartek) Pierwsze zajęcia ZUMBY w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Pierwsze zajęcia ZUMBY odbędą się w najbliższy czwartek w Tarnobrzeskim Domu Kultury o godz. 19.15. Zajęcia poprowadzi licencjonowana trenerka ZUMBY – Kasia Dziergowska. Wstęp na czwartkowe ćwiczenia jest bezpłatny.

Zumba to fuzja tańca i aerobiku zainspirowana latynoskimi rytmami. Jest to innowacyjny system fitness kształtujący sylwetkę, poprawiający kondycję, wyzwalający potężne dawki pozytywnej energii. ZUMBA, to połączenie prostych kroków tanecznych, świetnych kombinacji ruchów i rytmów latynoskich oraz międzynarodowych, tj. merengue, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha-cha, rumba, twist i wiele innych, które wraz z energetyczną muzyką porywają do zabawy. Atmosfery panującej na zajęciach nie da się opisać, trzeba spróbować i poczuć to na własnej skórze. ZUMBA jest przeznaczona dla wszystkich nie zależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu lub fitnessie, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.

W połowie lat 90-tych, Alberto „Beto” Perez- instruktor aerobiku, pewnego dnia zapomniał zabrać taśm z muzyką na zajęcia w klubie. Nie namyślając się długo, wykorzystał to, co miał pod ręką, czyli swoją ulubioną muzykę latynoską. Poprowadził zajęcia do tego podkładu całkowicie improwizując- właśnie w ten sposób narodziła się ZUMBA. Nowa metoda „Beto” przyjęła się w jego rodzimej Kolumbii w ciągu zaledwie paru miesięcy. Co ciekawe Perez dążył do tego, by zarazić entuzjazmem nie tylko osoby sprawne fizycznie i wytrenowane, ale przede wszystkim te, które nigdy wcześniej nie były aktywne ruchowo.W roku 2000 „BETO” przeniósł się do Miami w USA. Z czasem jego nowatorski styl przykuł uwagę dwóch przedsiębiorców: Alberto Perlmana i Alberto Aghiona. Wkrótce panowie połączyli siły i stworzyli ZUMBA�FITNESS, światowa firmę wykorzystującą filozofię fitness stworzoną przez „Beto”.

Już dziś, w środę 19 września zajęcia ZUMBY odbędą się w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 3.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content