Tarnobrzeg: Magistrat ogłosił przetarg na stadion, budowa potrwa do sierpnia 2014r

Do 1 sierpnia 2014 roku potrwa kolejny etap przebudowy stadionu miejskiego przy Alei Niepodległości. Prace zostały zaplanowane na okres trzech lat ze względu na dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

–  Ta wiadomość z pewnością ucieszy kibiców, którzy z pewnym zaniepokojeniem spoglądają na nieotynkowaną trybunę, która wygląda jakby po prostu zabrakło funduszy na jej dokończenie. Modernizacja stadionu planowana była z rozmachem, zamiast z rozumem. Dlatego teraz w każdy możliwy sposób szukamy środków na dokończenie tej inwestycji – mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Prace związane z przebudową stadionu rozłożono na 3 lata. Według harmonogramu w roku 2012 zostanie wykonany monitoring, linia kablowa zasilająca nn 0,4 kV (zalicznikowa), a także zostanie wykonany zespół pomieszczeń na II piętrze trybuny A pod potrzeby monitoringu.

W roku 2013 zostanie wykonany drugi zespół pomieszczeń na II piętrze, wykończone zostaną pomieszczenia na I piętrze oraz zostanie wykonana ostateczna warstwa posadzki na I piętrze.

Największy zakres zaplanowano na 2014 rok. Obejmie on m. in.: wykonanie podłoża na parterze we wszystkich pomieszczeniach (poziom 0), wykonanie pomieszczeń na parterze (kompleks pomieszczeń dla drużyn rozgrywających mecz (szatnie z natryskami, miejsca do masażu, WC, przedsionki, pokoje dla trenerów i lekarza), pomieszczenia dla badań antydopingowych, szatnie dla sędziów, pokój narad, pomieszczenie dla zarządzania oświetleniem i monitoringiem, pomieszczenie pomocy medycznej dla zawodników, kasa biletowa z pomieszczeniem kontroli przy wejściu i depozytem, a także pomieszczenia rozdzielni elektrycznej, dwie wentylatornie, pomieszczenie wodomierza, gospodarcze i dla sprzątaczek.

Termin składania ofert w postępowaniu upływa 5.10.2012. Cała inwestycja ma być gotowa do 1 sierpnia 2014 roku. Inwestycja objęta jest dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiola
8 lat temu

Po co ten stadion, nie maja co z pieniedzmy robic ?

rozum
8 lat temu

Wygląda, że nie mają. Dziwnie się patrzy jak miasta i miasteczka lekką ręką stawiają trybuny za grube miliony(nawet za miliardy dla kilku meczy euro) z pieniędzy WSZYSTKICH PODATNIKÓW dla umilenia rozrywki 100 czy 200 fanów piłki nożnej tam zasiadających(w lokalnych wydaniach). Co najgorsze wydane miliony nie przekładają się na poziom oglądanych tam widowisk na 3 i 4 poziomie rozgrywkowym(np.Tarnobrzeg i Sandomierz) Wszystko na to wskazuje, że w naszych miastach nie ma do wykonania ważniejszych remontów czy innych prac.

eeee
8 lat temu
Reply to  rozum

Bo stadion oszołomie nie buduje się na tu i teraz tylko na lata. Nie zabieraj głosu w sprawie frekwencji nie mając o tym zielonego pojęcia to raz a dwa, że stadion będzie stał a NIEUDOLNY ZARZĄD prezydĘta kiedyś przeminie wraz z nim i jeszcze nastaną lepsze czasy.

koksiarz
8 lat temu

marnotrawienie pieniędzy… a troglodyci dziękowali mleczarzowi podczas gdy norbert też topi samorządową kasę w tym beznadziejnym projekcie.
arena za nasze pieniądze,wynagrodzenie grajków za nasze…brawo prezydencie,brawo !

Karol
8 lat temu

chleba i igrzysk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content