29.09 (sobota) Występ kabaretu DNO w Sandomierzu, godz.19

Już w sobotę, 29.09.2012 roku Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na występ kabaretu DNO. Impreza odbędzie się w Domu Katolickim o godzinie 19.00. Bilety w cenie 20,00 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej – Rynek 20, 27-600 Sandomierz, lub przed występem. Tel: 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel.

Kabaret DNO powstał w roku 1996. Tę dość kontrowersyjną nazwę zawdzięcza ówczesnej szczerości artystycznej wynikającej z całkowitego braku doświadczenia estradowego oraz asekuracyjnej uczciwości w razie niepowodzeń. Losy potoczyły się jednak zupełnie inaczej ku zdziwieniu i dużemu zaskoczeniu początkujących wtedy artystów.
Na ogólnopolską scenę kabaretowej wdarł się w roku 1999 zdobywając na krakowskiej Pace II nagrodę a rok i dwa lata później I miejsce.

Przez długi okres zespół brał udział w większości festiwali i przeglądów w kraju (Ryjek, Mulatka, Lidzbark, PaKA, OSPA, Zielona Góra) gdzie oprócz uznania jury najbardziej cenił sobie nagrody publiczności.

Od 10 lat siedzibą kabaretu jest Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, z którym zespół od 9 lat współtworzy Festiwal kabaretowy DebeŚciaK.

Wizytówką kabaretu od zawsze były oryginalne pomysły i wyszukane rekwizyty. Do najbardziej znanych skeczy kabaretu należą: przeróbka znanych przebojów dyskotek -Wolny Stala, Żwirek i Muchomorek, śpiewający ufok w formalinie, piosenka „Niedziela”, muzyczna parodia „South Park” czy zbierająca żniwo na drodze śmierć odjeżdżająca do piekła na hulajnodze. Zespół jest także twórcą krótkich filmików kabaretowych, z których część emitowana była w TVP2.
Oprócz pojawiania się skeczy kabaretu DNO na antenie telewizyjnej zespół ma w swoim dorobku płytę DVD pt.„Kabaret DNO na złomowisku”, na której znajdują się najbardziej znane i lubiane skecze.

Kabaret stroni od polityki i aktualnych tematów publicystycznych. Ulubioną tematyką są zjawiska społeczne, zagadnienia związane z mediami i show bussinesem oraz zwykłą ludzką naturą. Od strony formy pociąga ich to co jeszcze nieodkryte i niewykorzystane, lubią wszelkie wynalazki i wyzwania techniczne. Skecze i piosenki są zróżnicowane i ciekawe, akcja toczy się szybko a cały program przepełniony jest dużą dawką muzyki i bogatą ścieżką dźwiękową. Dynamika, Nieprzewidywalność i Oryginalność to dewiza kabaretu DNO.

Kabaret obecnie występuje w składzie 3 osobowym. Tworzą go: Wojciech Stala, Adam Mrozowicz i Jarosław Cyba. Za warstwę dźwiękową i oświetlenie w czasie występu odpowiedzialny jest czwarty członek zespołu Daniel Sobieraj.

W najnowszym programie kabaretu pt.„Pocztówki z lodówki” zobaczyć będzie można kurtyzanę, znerwicowanego strusia, brakedance prawdziwych raperów, ostatnie chwile japońskiego kurczaka oraz oczywiście tytułową lodówkę zamieniającą się w najnowszy cud techniki.

STRONA INTERNETOWA KABARETU

video: kabaretDNO

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content