Polpharma rywalem Jeziora w Pucharze Polski

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Gdyni rozlosowane zostały pary I rundy i rozstawienie II rundy fazy wstępnej Intermarché Basket Cup – Pucharu Polski 2012/2013. Rywalem Jeziora została Polpharma Starogard Gdański. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w Tarnobrzegu.

Obok Jeziora w I rundzie rozgrywek zagrają: Kotwica Kołobrzeg – AZS Koszalin, Anwil Włocławek – Start Gdynia oraz Energa Czarni Słupsk – Rosa Radom.

W przypadku zwycięstwa w II rundzie Jezioro zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Kotwica Kołobrzeg – AZS Koszalin. W drugiej parze spotkają się Anwil/Start – Energa Czarni/Rosa.

Zarówno I jak i II runda rozgrywane są systemem mecz i rewanż, po których przegrywający odpada z turnieju. W dwumeczu liczy się suma zdobytych punktów – w przypadku remisu w pierwszym spotkaniu nie będzie rozgrywana dogrywka.

W rozgrywkach fazy wstępnej bierze udział osiem drużyn Tauron Basket Ligi, które nie biorą udziału w rozgrywkach europejskich. Rozegrają dwie rundy systemem mecz i rewanż.

Terminy meczów fazy wstępnej:

I runda: 7-8 (środa-czwartek) i 14-15 listopada (środa-czwartek)
II runda: 5-6 (środa-czwartek) i 12-13 grudnia (środa-czwartek)

Dwie najlepsze drużyny fazy wstępnej Intermarché Basket Cup awansują do fazy centralnej, w której udział wezmą także ekipy wyłonione w rozgrywkach na szczeblu PZKosz oraz uczestnicy rozgrywek europejskich.

Finałowy turniej z udziałem czterech zespołów zostanie rozegrany w dniach 9-10 lutego 2013 roku. Gospodarz zostanie wyłoniony w grudniu.

źródło: PLK

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content