28.09 (piątek) Koncert Slaughter Of The Souls, Dragon’s Eye i Chainsaw w Sandomierzu

Podczas wrześniowego koncertu odbędzie się oficjalna premiera pierwszej płyty sandomierskiego zespołu Slaughter Of The Souls „MMXII”. Gośćmi specjalnymi będą zespoły Chainsaw i Dragon’s Eye. Koncert odbędzie się w piątek 28 września, w sandomierskim klubie Lapidarium. Początek godz. 19.30. Organizatorami wydarzenia są Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski.

Bilety w cienie 10,00 zł do nabycia codziennie w godzinach 10.00-18.00 w Centrum Informacji Turystycznej- ul. Rynek 20, 27-600 Sandomierz, tel: 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel lub przed koncertem.

Uwaga- ilość miejsc ograniczona!

Na miejscu będzie możliwość nabycia nowej płyty zespołu SOTS, dostępnej również w przedsprzedaży w Centrum Informacji Turystycznej.

Początki zespołu Slaughter Of The Souls sięgają roku 2004. Zespół założony został przez gitarzystę Krzysztofa „Mumina” Gozdyrę i perkusistę Marka „Maro” Wącisza. Po roku do składu dołączył drugi gitarzysta Ernest „Pestka” Radzimoski. Po licznych zmianach personalnych, stanowisko basisty objął Krzysztof „Thrashu” Szydło (2007 r.), a wokalisty Grzegorz „Melon” Wilkowski (2008 r.). Pod koniec 2010 r. „slotersi” rozpoczęli prace nad debiutanckim albumem „MMXII”, którego oficialna premiera odbędzie się 28.09.2012 r. Doświadczenie muzyków bazuje na udziale w takich zespołach jak: Corruption, Night Gallery, Land Of Fear, s.n.o.w. Muzyka zespołu Slaughter Of The Souls to znakomite i energetyczne połączenie heavy, thrash i death metalu.
Członkowie
MELON – vocals, MUMIN – guitars, PESTKA – guitars, THRASHU – bass, MARO – drums.

Zespół SOTS na myspace

Chainsaw powstał w lipcu 1997 w Bydgoszczy, swoje pierwsze profesjonalne demo „Chainsaw” zespół nagrał w 2000 roku w pilskim „Studio Q” m.in. Turbo, Aion, None).

W okresie 2000-2002 Chainsaw wystąpił na licznych koncertach u boku między innymi Turbo, Kat, Ceti, Acid Drinkers czy też Hunter. Przez wiele magazynów m.in. Metal Hammer, Heavy Metal Pages) został uznany największą nadzieją polskiego melodyjnego heavy metalu. Kolejnym wydawnictwem w historii grupy był album „Electric Wizards” z 2002 (nagrany ponownie w „Studio Q”). W ramach promocji „Elektrycznych Czarodziejów” zespół wystąpił na kilkudziesięciu koncertach, wśród których najbardziej godne odnotowania są udziały w festiwalach Hell Fest (wspólnie z Ancient Rites), Rock Węgorzewo (wspólnie z Hunter, Sweet Nosie), Metalmanii 2004 oraz „Rock Against Terrorism” (wspólnie z Sylvan, Riverside, Corruption). Grupa zagrała także support podczas warszawskiego koncertu zespołu Classic Whitesnake (złożonego z byłych muzyków Black Sabbath oraz Whitesnake).

We wrześniu 2004 pod skrzydłami Empire Records Chainsaw wydał kolejną płytę „The Journey Into The Heart Of Darkness”. Po ukazaniu się płyty zespół udał się na dwutygodniową trasę promocyjną po Polsce. W tym samym roku zaliczył również wiele dużych koncertów i festiwali w Polsce jak i za granicą (głównie w Czechach). Wiosna 2006 to kolejna trasa ( z zespołem Totem) i koncerty, między innymi na HunterFest. Pod koniec tego roku muzycy rejestrują trzeci album, po raz drugi nagrany został w Opalenicy w studio Przemysława „Perły” Wejmanna (Guess Why, ex-Acid Drinkers) i wydany w Empire Records. Pod koniec 2006 odbyła się kolejna, bardzo udana trasa, tym razem z samym Paul’em Di’Anno(ex-Iron Maiden), a już w pierwszych miesiącach 2007 trasa z legendą polskiego metalu, zespołem Turbo.

Przełom 2007/2008 roku to komponowanie materiału na studyjny album oraz aranżowanie i rejestracja utworów na „Acoustic Strings Quartet”, akustyczną płytę z gościnnym udziałem kwartetu smyczkowego „Fuerte”, która zostaje wydana w czerwcu tego samego roku nakładem „Oskar Productions”. W tym samym miesiącu w olsztyńskim „Studio X” miała miejsce sesja nagraniowa nowej studyjnej płyty „Evilution”. W jednym z utworów gościnnie udział wzięli Tytus /Acid Drinkers/ oraz Mauser /ex- Vader, UnSun/.

02.08.2008 to data którą zespół zapamięta na długie lata. Jako zwycięzca polskiej edycji Wacken Metal Battle, Chainsaw wystąpił na największym europejskim festiwalu metalowym w niemieckim Wacken, zajmując w światowym finale 2 miejsce, pokonując 14 znakomitych zespołów z całego świata. .

W listopadzie 2008 zespół opuszcza basista Marek Jerchewicz, a już 3 tygodnie później w barwach pilarzy debiutuje na scenie Paweł „Kot” Kociszewski, który sprawnie wkomponował się do składu. Od jesieni 2008 do lata 2009 zespół intensywnie koncertował u boku m.in. Vader, Acid Drinkers, TSA, Behemoth, Frontside, Turbo, promując nowy album „Evilution”, którego premiera miała miejsce 15 kwietnia 2009. Chainsaw jako jeden z pierwszych wykonawców w Polsce postanawia umieścić nowy album w sieci za darmo! Współpraca z interia.pl i muzzo.pl okazuje się strzałem dziesiątkę! Przez półtora miesiąca stronę z darmowymi utworami odwiedza ponad 30.000 internautów! „Evilution” można nabyć również m.in. na koncertach w postaci krążka CD. Latem 2009 Chainsaw zostaje zaproszony na wrześniową trasę koncertową Blitzkrieg V u boku Vader, Marduk i Esqarial. Chainsaw dotarł do 15 największych miast w całej Polsce przygotowując naprawdę killerskiego seta i zyskując uznanie fanów! Po powrocie z Blitzkrieg muzycy zaczynają komponować materiał na następcę „Evilution”.

W grudniu 2010, dzięki zaproszeniu agencji MA-IN Chainsaw ponownie gra 4 koncerty wspólnie z zespołem Turbo, które związane są z obchodami 30 lecia istnienia zespołu z Poznania.

Zespół Chainsaw na myspace

video: ChainsawPoland

Dragon’s Eye to warszawski zespół heavy/thrash metalowy założony w 1999 roku. W roku 2000 zespół nagrał pierwsze demo oraz zaczął regularnie koncertować. Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Apocalipse Production wydając kasetę „Screaming For Metal”. W pierwszych latach działalności, w muzyce Dragon’s Eye wyraźnie dominuje nurt klasycznego heavy metalu. Zmiany personalne, a także zdobyte doświadczenie starej ekipy powodują iż stylistyka oraz brzmienie zespołu ewoluują, wprowadzając także elementy thrash czy hard rocka.

W roku 2003 Dragon’s Eye nawiązał współpracę z rysownikiem oraz pisarzem Piotrem Zwierzchowskim, którego pomysłem było stworzenie oprawy muzycznej do komiksu jego autorstwa. Pomysł z początku niecodzienny, skierował zespół na nowe tory, co zaowocowało wydaniem przez Labirynt Boox pierwszej części koncept-płyty wraz z komiksem do serii pt. „Drop World”.

W 2005 roku, kontynuując współpracę z Piotrem Zwierzchowskim, zespół nagrał kolejny album inspirowany fabułą do II cz. komiksu „Świat Kropli” i opublikował płytę własnym nakładem pod tytułem „The Newborn Killer”.

W roku 2008 Dragon’s Eye nagrał album Black City.

Zespół występował na licznych koncertach w Polsce i zagranicą między innymi z: Grave Digger, Sinner, Diamond Head, KAT, Hate, Darzamat, TYR, Proletaryat, Riverside, Chainsaw, Witchking, Horrorscope, Arakain, Alastor, Master, Butelka, Corruption, Carnal, Testor, Pandemonium, Wojciech Hoffman i Drzewa, Closterkeller, Farben Lehre.

Po odbytej w lutym 2010 trasie Rebellion Tour 2010 zespół daje szereg koncertów po całej Polsce i po kilkumiesięcznej przerwie w roku 2011 ustanawia nowy skład:

Konrad 'Krayan’ Krajewski – gitara prowadząca
Marcin 'Kaczor’ Przybylski – perkusja
Piotr 'Zinny’ Zaleski – wokal
Adam 'Hoffman’ Dobosz – bas
Artur 'Xan’ Grabowski – gitara rytmiczna

Rok 2011 to nowy rozdział w historii zespołu. Nowy wizerunek, nowa oprawa graficzna oraz zarejestrowanie promocyjnego materiału EP – The New Age, pod okiem Filipa „Heinricha” Hałuchy (Vesania, ex-Decapitated) oraz Tomasza „Oriona” Wróblewskiego (Behemoth, Vesania) w warszawskim studiu Sound Division.

Aktualnie zespół pracuje nad materiałem na pełną płytę oraz szuka możliwości do grania jak największej liczby koncertów, co jest główną siłą Dragon’s Eye.

Oficjalna strona zespołu

video: Dragon’s Eye

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content